bugün

görsel
köpeklerin uzun uzun uluduğu ezandır. sabahı sabah yapan, ezanın uykudan güzel olduğunu anladığımız güzel durumdur.
saba makamında okunur, Müslümanı camiye davet eder

Diğer 4 davete oranla fazla sayıda müslüman bu davete icabet etmez*
Gec okunmasi bi' benim mi tuhafima gidiyor? Sanki o dingin saatler geride kalmis gibi, hayat coktan baslamis gibi.
Ezanı duymuyoruz çünkü yoldayız, işe gidiyoruz. Sebep: Aklı kıt AKP li iktidar saatlerimizi olmadık bir dilime getirdiler, şimdi anladılar ama inat ediyorlar.
yaz saati uygulaması kış saati uygulaması derken sabah ezanı artık öğlen okunuyor amk.
Bugün de faydalandık mahrum kalmadık Allah ın izniyle.
Ezanı duymuyoruz çünkü yoldayız, işe gidiyoruz. Sebep: Aklı kıt AKP li iktidar saatlerimizi olmadık bir dilime getirdiler, şimdi anladılar ama inat ediyorlar.
Saba makamında okunur ..
Ezanlar arasında en sevdiğimdir. Öyle hoştur ki... Yavaş yavaş güzel bir makamla okunuyorsa hele hocaya bir daha oku diye seslenmek isterim.
saba makamında okunur. saba makamı sankrit dizininde re ile başlar ve şekillenir.
kısacası en psychedelic makamda seslendirilen ezandır sabah ezanı.
huzur verdiğini düşünmeniz erken saatlerde zihin açıkken dinliyor ya da sessizliğin içine gömülmüş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. yoksa gayet haykırma barındırır.
gerçi bazıları sıcak sever.
geç kaldım diye namazı hızlı hızlı kıldıktan sonra ezan okundu. hay ben bu saatlerin...
Henüz burada okunmamış olan ezandır huzurla bekliyorum vesselam.
iki gündür sela da okuyorlar. Anlam verebilmiş değilim.
çocukken gece duyup uyandığımda saygıdan geri yatmadığımdı. Namaz kılmadığım ergenlik dönemlerinde bile sürdü bu saygı şeysi. Müziğin sesini kısma, yatıyosan toparlanma ezan okunurken yapılması gereken saygı belirten hareketlerdi. Şimdi ise ezanın okunduğunu fark etmiyorum bile. Çok bozdum çok.
Sabah okula ezan sesiyle uyanıp namazını kılıp okula öyle abdestli namazlı gitmenin verdiği huzuru herkesin tatmasını isterdim.
tuhaf ve güzel bir tarafı var :
not:ateistim
Namaz kılanlar horul horul uyurken kılmayan bizlerin ayakta olması ne tuhaf.

Bu sabah da duyduk ezanı yarabbi şükür.
(#36438810) bunu okurken imamın sesini duyunca ctrl-w ye abandığım duruma sebep olmuştur. allahım affet.
Bugün de duyana kadar uyuyamadım, insanın bu saatte uyanık olması kötü.
Ama içime huzur doluyor, yarın daha iyi olacak Yaradana güven diyor sanki.
Bu güzel.
Saba makamında okunduğu için güzel okuyan bir müezzine denk gelirseniz bırakın korkmayı makamdan uyur gidersiniz aşırı rahatlatıcı ve sakin makamı vardır.

De onu o şekilde okuyacak ne yürekli ne ihlaslı insanlar pek kalmadı
Uzun zaman olmuş sanki duymayalı, gecenin örtüsünü yaran ışığını saçan bir güç gibi, uyan kozmos ona hoş görü ile yaklaşanların yurdunda çınlaması ayrıcalık...

Şiir gibi... Her gece okunan ve anlamı hiç kaybolmayan.
okunuyor. evet daha uyumadım.
şu an kafama sıkar giderim şarkısını tercih ediyorum.
Bu ezan oyle bir vakitte okunur ku, dinimiz bu vakitte edilen dualarin daha bir ozel olduguna isaret eder. Cunku herkes yapamiyordur, herkes 'namaz uykudan daha hayirlidir' diyemiyordur...

Rabbim bizim iyiliklerle karsilastirsin.