bugün

valla demen beni benden aldı. asimile olmuş yazar şikayeti.
siktir git danimarkada yaşa çan sesi seni zevke getirir.
dört dakkalık ezan mı bu kadar rahatsız etti? bu topraklarda asırlardır okunuyo o ezan. yeri gelince hoşgörü demeyi biliyoruz. bunu uygulamamız da lazım.
önce eksini vereyim sonra yazmaya başlayayım.

allahın hikmetine bak hergün sabah namazına kalkan müslüman bu sesi duymadan mışıl mışıl uyur vakti gelince kalkar namazını eda eder, inanmayan veya emirlere itaat etmeyen aynı müslüman bu sesten uyuyamaz. subhanallah

allahı inkar edenler; allahı maddede aramayın o; göremediğiniz oksijenin içinizde dolaşması gibi dolaşıyor içinizde.
kalk abdest al 2 rekat namaz kıl sen de öyleyse kardeşim dememize neden olan uyuyamama zorluğudur. ayrıca bir ateist düşüncesidir.
Merak etme seni de birgün ezan la gönderecek ler ondan sonra uyku problemi çekmesin.
Bebeklikten beri duyduğunuz sesin eksikliğinde psikolojik olarak çökecek kadar içselleştirmişsinizdir, muhtemelen duymuyorsunuzdur bile,

Zaten müezzin efendi de daha uyanamamış gözünü açamamış oluyor sesini çıkarmadan uyuyarak okuyor ezanı, keşke daha hevesli daha canlı duyabilseydik onları.

Atma.
yıl nasıl 21.century yi gördükten sonra okumadığım saçmalamadır. yıl nasıl century olur lan.

cehaleti başta belli edince tez sunmaya gerek kalmadı.
Yaw siktir git. Sabahin 5ine kadar götünü parmaklamis tam ezan saatinde uyuyacagi tutmuş. Ağzımı bozdurdunuz bu mübarek anda.
Eleman şurada rahatsız olduğunu belirtmiş ve yine yüksek hoşgörüden nasibini almış.
yaw bu ezan size ne etti.
dert gibi derttir.

memlekette günde 5 vakit arapça götünü yırtan binlerce adam var. bi de bununla huşu dolan başka bir güruh var.

asıl asimile olmuş sizlersiniz. insanınıza zorla kabul ettirilmiş arap zırvasıyla yetişen, arapça anasına sövülse amin diyecek kendini türk zanneden insanlarsınız.
kalk 2 rekat farzını kıl dersin, bıdı bıdı yapar.

müslümansan rahatsız olamazsın böyle bi lüksün yok. farklı inançlara mensupsan olabilirsin sorun yok.

allaha inancın vardır heralde? varsa; dua et o sesi sana duyurtmaz.
sabah ezanıyla uyanıp namaz eda etmenin ve tekrar yatağa girmenin verdigi o mükemmel huzur..

bazıları hiç anlamayacak.
nasip meselesi.
eskiden sabah ezanından korkardım, ki bir anda başlayınca hâlâ korkarım ancak bu, sabah ezanından rahatsız olduğum anlamına gelmiyor. hatta tersine öyle huzurlu bir ezan ki anlatılamaz. anne kucağı kadar güzel bir şey. değerini bilin. olur da yurdunuzdan ayrılırsanız sevmediğiniz sabah ezanını bile özleyeceksiniz. bunu hristiyan olan türkiye rumları söylüyor yahu.
ezan seni çağırıyor – imamking!

o zaman müslüman ol kurtul, şeytan o nuran–i sesi duyurmuyor. mışıl mışıl uyuyorsun.

ironi bi tarafa gerçekten namazında niyazında insana o ses duyulmuyor, rahatsız etmiyor.
1 mahalleye 5 cami düştüğü bir ülkede normal.
zaten uyuma diye okunuyor seni namaza çağırıyor. ama anlayana tabi
bence ezandan değil kafaya bir şey takılmıştır yoksa ezan bahane ben de denk geliyorum ama uykumu engellemiyor .
Saçma sapan ve sırf islama sataşmak için söylenmiş bir karınağrısı.
salyangoz satıcısı söylemidir, rahatsizdir daha da çoook rahatsız olacaktır. bir kaç kişi için allahtan yüz çevirmek olmaz.
ezan okunmadan uyu sende.

(bkz: allah başka dert vermesin kardeş)
ben de uyuyamıyorum( o değil mod hemen siliyor buraya yazığımı)

uyuyamıyorum, müzik çalsından böyle slow müzik uyuyamayan arakadaşlrımız da uyur hem.
imam maaşı yeni almıştır , otomatik sistemi kapatmış scream vocal'e bağlamıştır.
hell yeah diye bitirmez umarım.*
Kilise çanlarına layık adamın söylemidir.
Siktir git lan bu ülkeden. Bak avrupada izin veriyorlar mı ezan okunmasına. Bu ülkede ben yaşadığım müddetçe ezan okunacak inşallah. Begenmiyorsan avrupaya 99 eurodan başlayan fiyatlarla siktir olup gidebilirsin.
güncel Önemli Başlıklar