bugün

Her gün yapmakta olduğum bir alışkanlıktır. Büyük bir park var burada. Sabah bomboş oluyor. Sadece doğa ve ben kuşların cıvıltısı falan. Kulaklığı takıyorum ve sadece koşuyorum. Vücuttaki çoğu sisteme faydası olan sabah koşusunun özellikle Kalp ve damar sağlığına çok iyi geldiği her zaman söylenmiştir. Tabi bunun arkasında sizin'de dikkat etmenizi gerektirecek faktörler var. Düzenli bir beslenme ve koşu ritminizi ayarlama. Çok hızlı koşmayacaksınız çokda yavaş olmasın. Tempolu bir şekilde koşacaksınız. Önemli olan ne kadar hızlı koştuğunuzdan ziya'de kaç km koştuğunuzdur. Ha birde yaklaşık 4 yıldır bu sporu yapıyorum. Sabah ve akşam olmak üzere 2 koşu yapıyorum. Akşam daha kısa oluyor tabiki 2 km falan koşuyorum. Nefret ettiğim tek bir şey var. Oda ayaklarınızın devamlı ağrıması. Sürekli ağrıyan kemik ve ağrılar vardır. Fakat bir süre sonra bunlar geçiyor ve alışmış oluyorsunuz artık. Size'de tavsiyemdir koşu yapın ve yaptırın !.
Yapmak istediğim ama bir türlü yapmaya başlayamadığım faaliyet. Sabah kalkıp bir fincan kahve koyunca spor yapmayı unutanlardanım.