bugün

tarafimdan anlasilamayandir.. yahu bu saatleri geri alma olayi gunes isigindan daha fazla faydalanarak enerji tasarrufu degil mi? bu zaten ilkokul bigisi hepimize yer etmis ee simdi soyle dusunelim bursa da hava 6 da kararirken simdi 5 te kararacak yani biz daha az gunesten faydalanmis bir saat daha fazla elektrik tuketimi yapmis olucaz boylelikle daha cok enerji tuketmis olucaz.. bu isin mantigina ters degilmidir..
dostlar beni bir aydinlatin zor durumdayim ilerde cocuk mocuk sorar mal gibi kalmiyim..
(bkz: sen alma ulan ayı)
Evdeki her birey birbirinden bağımsız olarak geri aldığında yanlışlıkla bir gün önceye bile dönülebilir.
Lan zaten hava erken kararıyor bir de saatleri geri alıyoruz saat 5 sanki 10 abi zifiri karanlık. Yok tasarrufmuş bilmem ne hadi lan ordan. Saçmalıktır.
ayrıldığın kızdan , hediye ettiğin saati geri alma günüdür.
Harika bir olaydır. Kişiden kişiye değişen duygular içerir.
Keşke daha önce alınsaydı.
Hayır kalkıyorum daha güneş bile olmuyor, ezan sonradan okunuyor filan. En azından artık uyandığımda güneş olacak, hava aydınlanmış olacak, ısınmış olacak. Resmen bunla avutuyorum kendimi.
bu olay türkiyeye ne kadar tasarruf sağlıyor bir bilgim yok ama avrupa'nın da saatleri geri almasında bir hikmet vardır. malum teknolojide iyiler hesaplamada da iyilerdir.
saçmalıksa alma kardeşim.
yatsılar okunurken işten çıkıp eve giderken daha bir farkına varılan geri almadır.
alınmasa bu sefer batı bölgelerde güneş doğmadan iş başı yapılacak.
en çok çocuklar etkileniyormuş üzüldüm.
ayrıca enerjiden tasarruf eden devletimiz neden bunu faturalara indirim yerine zam olarak yansıtıyor anlamış değilim.
(bkz: bir firmayı batıran küçük hesaplardır) yolundan çıkılarak yapılandır. saçma değildir.
(bkz: einstein)
saatler geri alınmadan önce akşam 5 de hava kararıyorsa geri alındıktan sonra 6 da kararır. bu da gün ışığından daha fazla faydalanmamız anlamına gelir.
saatleri geri alın, mal gelcek oraya.
Bunun yerine saatler yarım saat ileri alınarak bu işin ortası bulunabilir.
saatlerin bir saat geri alınmasının asıl sebebi devlete yararlı olmasıdır. devlet dairelerinde elektrik bir saat az kullanılır, giren millete girer.
bunun saçmalık olmadığı şimdi daha iyi anlaşılır oldu. çünkü artık saatler ekim ayı sonunda geri alınmıyor ve ülkenin batısında yaşayan millet okuluna işine sabah karanlığında gidiyor, dersine mesaisine sabah karanlığında başlıyor. saatlerin geri alınması gün ışığından daha çok yararlanmak için değil, şu günlerde yaşadığımız bu durumları önlemek için yapılırdı işte. sürekli yaz saati uygulaması artık değişmeyecekse ders ve mesai saatleri seçimlerdeki oy kullanma saatleri gibi yapılsın bari. batı illeri okuluna işine doğu illerinden bir saat daha geç gitsin ki bari sabah uyandığımızda yolda görelim güneşi.