bugün

efenim başlığımızın aslı; "saatlerce hazırlanıp ayna karşısında kendi fotoğrafını çeken kız" idi alkin malumunuz karakter sayısı olmadık ibnelikler yaptığı için bu şekle sokmak zorunda kaldık fikrimizi. neyse konumuza geçelim biz.

muhtemelen yonja, sosyomat veya netlog gibi sitelerden birine üye ve hatta oralardan herhangi birinin gediklisiolabilecek kızdır efenim bu. youtube da filan karşılaşıyorum arada. öyle insanların yaşadığına inanmak çok zordu benim için, o görüntüleri görmeden önce. efenim ayna karşısına geçip iç çamaşarıyla poz veren mi istersiniz, yüzünde bir ton makjaj üzerinde gece kıyafetleri ile kendi fotoğrafını çeken mi? (pezev.nk söylemi gibi lan burası a.q) her neyse.. efenim hepsinden var. yani ne mantıkla ve hangi duydularla yapılır o iş bilemiyorum. zeka mı zorladım ama mantıklı bir açıklamasını bulamadım. "ulan aceba aptal olan ben miyim?" e kadar gitti iş,o derece yani. emin olun o ayna karşısında foto çekerken giydikleri kıyafetlerle sokaklara çıkamazlar. o kadar cesaretleri olduğunu sanmıyorum. şimdi "zaten dışarı çıkamadıkları için o kıyafetlerle, ayna önüne geçip çekiyolar kendilerini". işin özü o değil esasında. dışarda onlar gibi çok insan var. onların giydiği kıyafetlerle dolaşan. bu kişilerin ayna önünde kendilerini çekmelernin sebebi pek ala kaşarlık veya mallık olabilir ama bence özündeki sebep özgüven eksikliği. başka türlü kimsenin kendini beğenmeyeceğini düşünüyor muhtemelen. yani bence öyledir.
işi gücü olmayan kızdır.
megalomani hastalığına yakalanmış olması kuvvetle muhtemel olan kızdır.
görünce insanların asl çekip, "selam, çok güzelsin =))" sıcak bir sohbet için isteyeceği fotoğraflarını hazırlıyordur.. ya da "i like the colours." denir. deviantartta daha seviyeli versiyonu da bu..

üstü açık arabasıyla fotoğraf çektiren, karın kaslarını gösteren erkek versiyonlarında da mantık aynıdır..
(bkz: msn e koymak icin ozel olarak resim cekmek)
..lar ve erkekler şeklinde uzaması gereken sıfat tamlamasıdır.
* çirkin kızdır efenim. illa ki kendisini güzel gösterecek bir açıyı yakalayacaktır ve illa ki bu açıyı yakalarken saçları fönlü ve makyajlı olmalıdır.
(bkz: illa ki)
"saatlerce hazırlanıp ayna önünde kendini çeken erkekler"e kendini beğendirme çabası içindedir.