bugün

yaşadığım döneme ait olmadığımı tüm kalbimle hissediyorum arkadaşlar.

40'lar veya 50'lerde yaşamalıydım ben.

milenyum insanı değilim kesinlikle.

görsel

görsel

görsel

görsel

bir kere şu zaten benim şu anki tarzım: görsel

40'larda gezi olaylarında ben: görsel

biri zaman makinesini bulsun artık!

o zamanlarda yaşasaydım şunları eleştirirdim mesela ah ne güzel olurdu,

görsel

görsel bu ne ya takıyosan tam tak kimi kandırıyosun bizi mi allah-u teala'yı mı?

evet evet aynı performansı gösterebilirim, yeterki yollayın dostlar...
başka insanlar için can yakmayacağım.
herşeyi tekrar alevlendirmiş olabilirsin. yakandan düşmeyebilirim.
çok fazla çalışıyorum sözlük. bu gün uykusuzluğun etkisi ile elime zımba bastım. çok acıyor amk şeysi.
5 adet harika yavru kedim var sözlük. Canım dostum kedim akşam saatlerinde doğum yaptı. Ama çok başka bir duygu. O benin uzun zamandır dert ortağım arkadaşım can kedim. Şimdi ise yavrularımız oldu tam 5 tane o doğum yaparken ben hıçkıra hıçkıra ağladım. Oleeey be sözlük!
bugün arabayla yolda ilerlerken tali yoldan citroen c2 model götümmetrekare bir araba yola girdi. o kadar ufak bir araba ki inanın ben içine sığmam, arka koltuktan falan kullanırım, minik bir araba işte.

ben buna yaklaşınca arka camında koskocaman bir yazı gördüm ve koptum adeta.

''kocam sağolsun aşkım seni çok seviyorum * ''

kadın üşenmemiş bu yazıyı arabanın arkasına yazdırmış lan. adamdaki uyanıklığa bak, bi araba almış hatuna ve işi bitirmiş. demezler mi adama ''ulen olum sen bu arabayı almasan kadının seni bu kadar sever miydi'' diye. *
neyse, taktik güzel. böyle ucuz yollu, minik bir araba al eşine ve ömür boyu dırdırdan kurtul. *
bugün hayatımda ilk defa korsan kitap aldım.iki kitap orjinalde 34 lira ederken korsanda 14 lira.teşvik amaçlı yazmıyorum bunu çünkü kar etmeme rağmen vicdanımı rahatsız eden bir durum...
edit:bandrol bile koymuşlar kitaplara
Hiçbir kız beni sevmiyordur.

Varsa seven söylesin uğraştrmasın.
instagram hesabimda tüm fotoğrafları silip ismimi değiştirip arkadasimin fotoğrafına yorum yapan erkeklere ürkütücü cevaplar yazıyorum. Eğleniyorum.
bunu söylemeyi sevmiyorum fakat içim acıyor.
Hicbir zaman unutmuyorsun hatirlaman sekil değiştiriyor ama sen unutmuyorsun.
onu unutamamaktan Çok korkuyorum... lanet olsun özlüyorum. geÇer mi? biter mi? Çok güvenip aldanan var mı brnim gibi bilmiyorum? acımı ne hafifletir? hiÇ bilmiyorum.
"zamanı gelince o seni bulur" klişelerindense, artık gerçekten bir sevgilim olsa hiç de fena olmaz diyorum.

artık somut adımlar atmak gerek sözlük.
ahh sozluk,

bugun hayatimi karartan insanin beni aliştirdigi bir yere yemege gittim.. icim ciz etti lan, yemegimi bile yiyemedim. şerefsizin hayatimi nasil alt ust ettigi gozlerimin onunden gecti.

siz siz olun, bi yerlerde anilar yapmayin, birakmayin.

oraya gittigime pişmanim evet.
bık-tım.

hatta o kadar bıktım ki, bir insan ancak bu kadar bıkabilir.

hatta hatta bildiğin sinirleniyorum artık. yine aynı şeyler olursa, geri dönüşü olmayan bir şekilde toplum zararlısına dönüşeceğim. buraya da yazıyorum.
itiraf ediyorum sözlük, yaş 21 olunca iyiden iyiye semt esnafı gibi oldum. Derslere gitmediğim zamanlarda (yani her zaman) semt esnafıyla çay içiyorum,getir götür yapıyorum, dedikodu yapıp karşı dükkanın önündeki taburede oturan diğer esnafa gülümseyerek selam verip yanımdakine "gördün mü sahtekarı?" diye soruyorum.
Ayriyeten hobilerim arasında sinemaya gitmek falan da yok. Bildiğin inşaat kepçesi izlerken zevk alıyorum artık ben. Cami çıkışı tüm semti selamlayan dedelerle takılıyorum.
Durum vahim sözlük
(bkz: Kurtarın lan beni)
bir çok entry mi uzun uzun yazıyorum, imla hatalarını düzeltiyorum ama ''ekle'' miyorum. bitiriyorum, şöyle bir bakıyorum yazıma '' neyse... '' deyip başka bir başlığa giriyorum. korkuyorum çünkü. ya söylemek istediklerim yanlış anlaşılırsa diye. eğer şimdiye kadar hiç böyle yapmasaydım şu anki entry sayımın 3 katı kadar entry girmiş olurdum.
Şu anda mesaj atmam gerekiyor bunun farkındayım ama hem ne yazacağımı bilmiyorum hemde ona karşı mahcubum. Dün biraz kırdım galiba. Umarım affedersin.
itiraf ediyorum ilk itiraf girme isinde çok basariliyim lan.

00.00.00 nedir amk?

Suku bas geç.
ani bir kararla üniversiteyi dondurup memlekete dönmem gerekti.

hakkınızı helal edin.

hoşçakal türkiye, türkçün bol, kısmetin açık olsun.
burayı rezerve ediyorum. Gün içinde lazım olur.

ekleme: yok abi bilgisayardan 00.00 da entry girilmiyormuş ben onu anladım. Ya da touchpad in gazabına uğradım.
dün arkadaşlarla sinemaya yerli bi korku filmi gelmiş gidelim falan dedik gittik nihayetinde. ulan zaten korkan bi adamım ışıklar söndü işler daha da boka sarmaya başladı, aniden çıkan sesleri efektleri saymıyorum bile. arkama da iki kız oturmuş ben korktukça gülüyorlar. anlayacağın sözlük; paramla rezil oldum.
benim icin en onemli insani kaybettim ve kazanmak icin ugrastikca onu daha cok uzuyorum. ayrica onu birakip gidemiyorum da amk. batiyorum cirpindikca , kurtulus batistadir belkide, batmak istiyorum...
eski yazarların enrylerini okuyorum şu an ve onlar hakkında düşünüyorum. hayatlarını, umutlarını, hayal kırıklıklarını, mutluluklarını, hüzünlerini, herseyi işte ve artık yazmadıklarını...

evet bu gece çok duygusalım.
bir erkek olarak "kürk mantolu madonna"yı okudum romanın sonunda boğazım düğümlendi nerdeyse aglicaktim..