bugün

konuyla ilgili internette araştırma yapınca yankı bulmayan bir habere ve yalnız kalan bu başlığa rastlıyorsunuz. bir de sümela'nın şifresi temel diye film çekip bunu farkedemeyenler de var işin içinde. bunlar en az sümela manastırı'nda abdullah gül'ün freski olması kadar şaşırtıcı bir durum. yukardaki link çürümüş, tazesi için buyrun:

http://www.habervitrini.c...kime_benziyor-426921.html

linkteki haberin tarihi 23 ekim 2009. şimdi size bir başka link veriyorum:

http://www.mustafacambaz....etails.php?image_id=10548

bu link ise freski benim 23 ağustos 2008'de farkettiğimin resmidir. (not: bu fotoğraf o gün aynı ortamda bulunduğumuz site sahibine benim işaret etmem sonucu çekilmiştir.)

o gün ziyaretçiler tarafından sürekli freskin bulunduğu alanın fotoğrafları çekiliyor fakat kimse bunu farkedemiyordu. heyecanımı gizliyemeyerek tavandaki freski manastırı birlikte gezdiğim ekibime işaret ettim fakat başka kıtalardan oraya gelmiş olan turistler bile duydu. ardından herkes gülüştü, fotoğraflar çekildi vs. insanların bu denli kör olduğu bir ortamda "ilk ben gördüm, benimdir!" muhabbeti yapararak hikayedeki "ahanda kral çıplak" diyen küçük çocuğa daha da benzemek istemiyorum. lakin insanların tarihi bir mekanın her yanını dikkatlice inceleyip oranın inşa edildiği günlere dalıp gideceği yere böyle yerleri şuursuzca gezmesinden oldukça rahatsızım. bu şuursuzluğu sümela manastırı'nın kazınarak isim yazılan o duvarlardan okuyabilirsiniz mesela. ne yazık ki tarihi esere yazı tahtası gözüyle bakan bu debillere tarihi eser kaçakçılarına verilen cezaların aynıları uygulanmadığı müddetçe tarihi mekanlarımız 'karalanmaya' devam edilecektir.

gelin o fotoğrafa bir de burdan bakalım:

görsel

bu arada abdullah gül:

görsel

evet okla gösterdiğim yerde bir top izi var. sanırım tavanda bulunan freske kazıyarak zarar veremeyenler top atmışlar veya daha da beteri manastırın içinde maç yapmışlar. allah belanızı versin ne diyeyim.
gözlerle birebir şahit olunan gerçektir, artı sadece gül' ün değil recep tayyib' in de freski vardır aynı yerde.
"allah'ın sopası yok" deyiminin anlamını enfes şekilde ihya eden bir rastlantıdır.

attığı her adımla haçlılara hizmet eden avanenin mensubuna iyi bir ayar olmuştur.
sübhanallah! başımıza peygamber geliyor dedirten olaydır.