bugün

uyanınca insana keşke dedirtir. lise sona da liseye de döndüğü çokça görmüşümdür rüyada, bilinçaltı bir mesaj yolluyor var bir cacık. ha gerçekten gelip deseler "seni liseye geri gönderiyoruz" deparla gitmeyeni öpsünler. lise lan, tüm hayatımın en güzel, en ferah dönemleri; 1-2-3 hiç farketmez.
Vay amk en zevkli olmakla beraber uyandigimda en uzuldugum ruyam. 2-3 Ayda bir kesin liseye dönerim, bazen de lise universite karisik.
Bazen gördüğüm rüya çeşiti. Sınıfta eski arkadaşlar da var herkesin bir dersi kalmış onu vermek için tekrar liseye dönüyor.koca koca adamlar üstünde okul kıyafetleri var değişik vesselam.
kötü değildir.

bir de bunun askere geri dönme versiyonu vardır ki o daha kötüdür.
şuan kpss için dershaneye gidiyorum ve rüyamda lise sınavlarına hazırlandığım dershanede üniversite sınavına hazırlanırken ders aldığım hocayı gördüm. sanırım beyin benzer olaylar arasında bağ kurup eski tecrübeleri hatırlamamızı sağlıyor.
sık sık görülen rüya. yemin ederim yıllar geçti peşimi bırakmadı. her defasında da "devamsızlığım kaç gündü lan.." diyorum. şimdiki günlerde gördüğüm haberlerden de etkilenmişim herhalde ki "devamsızlık 10 güne indirilmişti acaba kaldım mı?" deyip duruyorum. sırf bu rüyalar yüzünden bi keresinde sabahın köründe kalkıp geç kaldım diye pantolonumu giymiştim. lise dramdır.
Herkesin hayatı boyunca en az bir kere gördüğü rüya. O stresli dönem bilinç altınıza stresin özdeşi olarak kaydedildiğinden genellikle yine o dönemki strese yakın stresler yaşandığında görülür bu rüyalar.
askerliğe geri dönmekten kötü olmayan rüya.
Yaşım 25, yemin ediyorum bu rüyayı daha geçen ay gördüm. Aynı gün mezun olduğum lisenin önünden geçmiştim, o yüzden galiba.

Herkes birbirine özlemiş gibi davranıyordu, dövdüğüm çocuklar bile görünce hoşgeldin diye sarılıyorlardı. Sigarayı bize serbest bırakmışlardı ama kimse niye tekrar liseye döndüğünü bilmiyordu.

Sonra da uyandım. Uyandığım için üzüldüğüm rüyalarımdan birisi olarak tarihteki yerini alacak.
ilk mezun olduğum yıllarda sık sık başıma gelendir.
Şuan bulunan aklım ile o zamana ışınlansam kendimden eminimdir ki bulunduğum konumdan 3 kat daha yüce bir konumda olurdum.
Elbette çok güzel günler geçirdim lisede. Lakin düşünüyorum bilinçten yoksun geçmiş, geçmişim.
Buna rağmen kısmen de yazıyor olmak, okumak biraz olsun beni kurtarmış.
nedeni bilinmemekle birlikte yılda bir iki kere mutlaka görülen rüyalardır.
eski arkadaşlarla buluşmayı özlemektir.
lise sonda harıl harıl ders çalışıyordum üniversiteyi kazanmak için ne geri dönmesi .