bugün

rüyada her şeyi yapabilirsin.

uçarsın, kaçarsın, hoplarsın, zıplarsın...

ölmezsin de.

hiç rüyasında ölen insan gördünüz mü?

rüyada ölen gerçek hayatta uyanır çünkü.

belki de tam tersidir.

çok karışık bunlar.
aslında zorlayıcı etkiden gidersek, şimdi bu rüya insanın bilinçaltında olan tatminsizlikleri giderdiği yer. eğer bu rüya şeklinde dışa çıkmazsa belki birikecek ve bünyeyi zarara itecek, ayrıca kişiyi gerçekte karşılık bulamadığı için hayal kurmaya itecek ve bu hayal kurma öyle bir ilerleyecek ki kişi şizofreni olacak.

belki ondandır, tam bilemiyorum ama tatminsizlik olursa böyle süreç olabilir diye tahmin ediyorum.
çünkü rüyalarımda hala birlikteyiz diye cevap verilen repliktir.
(bkz: inception)
freudyen soru.
çünkü rüyalarımda passolig'im olmadan maçlara girebiliyorum daha ötesi mi var.
bu dünya o kadar sınırlı o kadar sıkıcı bir halde ki rüyalarda bari rahatız, özgürüz sınırsız bir haldeyiz diye cevaplanacak mucizevi halin suali.
Uzun süre rüya göremeyince önemini anladığım olaydır. Aylarca rüya göremedim ki ben her gece kesinlikle rüya gören ve rüyalarını hatırlayan insan. Kendimi hayal gücüm çalınmış gibi hissetmeme neden olay olaydır rüya görmemek.
Evet rüyalar bilinçaltımızda yatan olayları gün yüzüne çıkarır bence. Konuşamadıklarımız,sakladıklarımız hatta bazen hayal etmekten korktuklarımız rüyalarda gerçek olur.
Rüya görmek önemli benim için. Belki bir çok insana saçma gelebilir ama benim güne mutlu uyanmama neden oluyor.
çünkü onu sadece rüyada görebiliyorum...