bugün

avrupanın en ucuz, en dakik, en az uçuş iptali ve kayıp bagaj oranına sahip havayolu şirketidir. CEOsu Michael OLeary adında işin kurdu bir adamdır.
uçuşlarında check-in bagajı için ekstra ücret ödemeniz gerekir, kabin bagajınızın ise tek parça ve belli standartlarda olması gerekir.
yerden tasarruf etmek adına, uçaklardaki koltukları bar taburesi benzeri bir şekle sokup daha fazla ve ucuz yolcu taşımak gibi bir niyetleri olduğunu dile getirmiş havayolu şirketi.

bildiğin uçağı otobüse çevirmeye niyetli adamlar, ayakta yolcu alır, pist başında kaçak yolcu bindirir bunlar, çevirmede kaptan: "yolcular çevirme var eğilin" falan der herhalde. adamlar dünyayla taşak mı geçiyor anlayamadım henüz.

o değil de böyle bir söylentiyle bile dünya çapında hatırı sayılır derecede beleş reklam yapmış firmadır.
(bkz: uçağı kapatmak)
(bkz: 300 kişilik ucakta tek başına gitmek)
Yaptıkları son kampanya ile 250 bin koltuğu 9.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satmaya başlayan havayolu şirketi. ayrıca ryanair ceo'su gelecek 5-10 yıl içinde uçak biletlerinin bedava olabileceğini düşündüğünü açıkladı, gerçekten inanılmaz.
2. sınıf bileti alıp vip koltukta seyahat etme yüce şerefine nail olduğum uçuş firması.

acil durum iniş kapışını açma görevini vermişlerdi.

türkiye'ye gelirse kaptanın arkayı dörtleyin diye anons geçmesi muhtemel.
5 poundluk bilet için 6 poundluk komisyon alan uçuş firması. çözümü basit, gidip bir bankaya cüzi bir miktar verip* 5 dakika içerisinde mastercard prepaid kartını almak.
http://www.ryanair.com/
Sezonun yoğun olmadığı dönemlerde, 5 er euroluk biletlerle neredeyse tüm Avrupa'ya ve ayrıca Fas'a yolculuk yapabileceğiniz hava yolu şirketidir. http://www.skyscanner.com sitesi aracılığı ile daha rahat arama yapılabilir. Çıkış noktası yazılır, varış noktası boş bırakılır, tarih kısmına tüm yıl denilir, neresi ucuzsa oraya uçulur. Bu sayede interrail ile trenlerde sürünülmez
web sitesinde "ne iş olsa yaparım abi" tadında bir içerik sunan şirket.
sehir merkezlerinden uzak kucuk havaalanlarını kullanır. ofisleri yoktur ve sadece internet uzerinden bilet satısı yapılır. e-mail'la elinize ulasan confirmation number'la biletsiz yolculuk yapılır. bilet olmadıgı icin de herkes kendi yerini secer ucaga girme sırasına gore. erken check in yaptırılarak, ucaga erken girilmesi tavsiye olunur. ucaga ilk girenler istediklere yere oturabilmektedirler.
sudan ucuz biletleriyle turkiye-avrupa seferlerine baslaması dort gozle beklenmektedir.
sarı lacivert renklerinde iç mekana sahip uçakları bununan şirket. sevdim ben bunları.
hamburg-budapeşte arası kullandım. çoğu genç olan tüm yolcuların uçağa binme süresi beş dakikaydı. uçak küçük zaten, hemen havalandık. yolda epey sallandık ama devrilmedik. inerken de paldır küldür indik. ama sevdim nebliim.
böyle bir doğal her şey. numara filan yok. kim nereyi bulsa oturuyor. uçağa devlet başkanı gibi merdivenlerinden çıkarak biniyor ve iniyorsun. tünel yok, otobüsle nakil yok. indikten sonra aprondan havalimanı binasına yürüyorsun bir de. güzeldi, denk gelirse tekrar kullanmakta tereddüt etmem.
avrupadaki havayolları arasında en düşük koltuk mesafesine sahip hava yoludur. bilet alırsanız koridor tarafından alın ki bacakları oraya uzatabilirsiniz. diğer türlü 2-3 saatlük yolculukta dizleriniz çürür...
yakında ayakta yolcu almaya başlayabilecek havayolu firması.
http://tinyurl.com/basjmd6
moral değerlerin hiçe sayıldığı bir firmadır, bileti ucuz göstermek için ek vergileri belirtmezler. riga'dan stockholm'e dönerken hava alanı güvenlik vergisi ile soyuldum. akıllı işletmemiz ryanair havaalanı güvenlik vergisi'ni bilet fiyatına yansıtmayan tek firmaymış ve oarada extradan 7 lat yaklaşık 11 euro ödemek zorunda kaldım.