bugün

savaşmışım, savaştım, savaşıyorum, savaşacağım.

hayırdır gençler siz savaşı tüftüflerle mahalle arasındaki oyunla mı karıştırıyorsunuz?

bir tane uçak kasıtlı yahut kasıtsız; lobi faaliyetleriyle, gazlamalarla düşürüldü. o kısmı pek önemli değil de; bu konunun savaşa gideceğini nereden çıkardınız, hadi neredeni geçtim nasıl çıkardınız? beyin ishali ya da kabızı mısınız?

ha savaştan kastınız ekonomik bir soğuk savaş ise haklısınız; çatışmalar başladı. hatta çoktan başladı, uçak konusu son nokta oldu bu hususta. iran-ırak-suriye-azerbaycan-gürcistan-ukrayna (kırım) olaylarında putinin ve şuanki hükümetin duruşunu az çok hatırlayın.

ortada kaynaklar var; ortada fiziksel kuvvet var ve bir tarafta ab, bir tarafta rusya ve bir tarafta sıkışmış, politika acizi bir türkiye mevcut. yani ortada iş gücü, fiziksel güç, kaynak ve hepsinin sonucu olan para var.

dış borcumuzu düşünerek çıkarım yapmaya çalışın. olası bir fiziksel savaş durumunda türkiye'nin gideceği yılı pay biçmeye çalışın. sonra rusya'nın kaybını düşünün. ardına da ab, us'in karını hesaplayın.

sizce bu durumda orduların savaş haline girmeleri olası bir ihtimal midir? tutun ki girdi, bu savaşın mağlubu kimdir?

biraz sun tzsu okuyun.
önce yaşadığınız ülkeye destek vermeyi bilin. bakın ruslara, haksız ve komik olduğu halde, ülkesini boka soktuğu halde yine putin denen salağı destekliyorlar. çünkü mesele birlik meselesi burada...

siz yazdıklarımıza eksi verenler. biz türkiyeyi destekliyoruz diye mi eksi veriyorsunuz? yani türkiyeye karşı rusyayı mı savunuyorsunuz?

bu alışılmadık bir durum değil. kurtuluş savaşında ordular darağaçlarıyla dolaşırdı. hainleri asa asa. yunanları kese kese ülke kurtarıldı.

yunanlı kadar da hain çıktı içimizden... darağaçlarında asıp leşlerini köpeklere yedirdik.

vatanına karşı eli destekleyenin sonu kötü olur...
Tsk nin görevi ne türkiye cumhuriyetini korumak ve düsmanlarini caydirmak. rusyayi caydirdik. Göze alamaz bizimle savasmayi ama kirli savas olabilir suikast falan.
100 sene sonra tarih kitaplarinda soyle yazar
Savas Turkiye'nin sinirlarini ihlal ettigi gerekcesiyle Rus ucagini dusurmesi ile basladi. Ve bu olay 3.Dunya savasini baslatti.
Kazanan kapitalizm, olen fakir insanlar oldu...
rusya ile savasamayacagimiz gercegidir.
uçak olayı ile türkiye elindeki son kozu atmış, o da boşa gitmiştir. başka hamle kalmadı.

ortada türkmen falan yok ama hadi arkadaşları kırmayalım var diyelim. onlar da şuan daha beter ateş altında.

çatışma stratejisi neo-osmanlı ayaklarına yatmaya benzemez, yüksek zeka gerektirir.
burlarda atıp tutan ergenleri gördükçe iyice korkutan gerçek. ulan bir millet 1453 kafasıyla 2015'te nasıl savaş kazanabilir.
burlarda atıp tutan ergenleri gördükçe iyice korkutan gerçek. ulan bir millet 1453 kafasıyla 2015'te nasıl savaş kazanabilir.
Murpy der ki bir şeyin olma ihtimali doğmuşsa o şey olur. Erzak depolayın, ciddiyim.
önümüzde ki 20 yılda türkiye elbet bir savaşa girecek yani az buçuk haber izleyen insan bile farkediyor bunu.
bir türk olarak korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok. beni dahada korkutan olası bir rus savaşında bırakıp giderim diyen insanlardır.
gardı düşük güçsüz bir ülkeyiz ama siyasiler masa başında iyiylerse bir şekilde kurtuluruz.
keşke bütün ülke erzurumlulardan oluşsa dediğim gerçek. adamların kafa rahat, özgüven tam, savaş çıksa önde bayrakla dalar bütün ülkeyi alır gelir.
http://m.haberler.com/erz...e-ne-olur-7923120-haberi/
turkiye savasa girecek diyerek panik havasi olusturmaya calisanlara, iki cift lafim var.
eger kudus, kahire savasdaysa, humus, sam, halep, turkmen dagi savasa girdiyse, turkiye'de savasa girmis demektir.
biz zaten uzun zamandir savasin icindeyiz.
mazlumlar ve zalimlerin, dikdatorler ile hurriyet asiklarinin savasinda bence siz de bir an once tarafinizi alin.
cunku, boyle durumlarda taraf olmayan, bertaraf olur..!
zannımca olmayacak gerçektir. en azından sıcak savaş olmaz! soğuk savaş mı? işte o ortalığı kasıp kavuracak!

şimdi suriyeyi bir pasta gibi düşünürsek; ne avrupa, ne de amerika'nın rusya'ya "al kardeş afiyet olsun!" demeyeceğini ruslar bal gibi de biliyor. hele hele amerika bu bölgede rahat rahat at koşturulmasına hiç müsaade etmez! amerika bir şekilde suriyede aktör olacaktır. bu pastayı rusya'ya bırakmaz. avrupa da bir şekilde türkiye ile iş birliği içine girmeyi umut ederek pastadan pay alma peşinde.

gelelim rusya'ya... rusya'nın ezelden beri hayali olan 'sıcak denizlere inme politikası' suriye ile yeniden gündeme geldi. belkide son umudu. kolay kolay vaz geçmeyecektir. zira arkasında duvar gibi hissettiği çin, hindistan ve iran üçlüsü bu bölgenin çok sıcak gelişmelere gebe olduğunu gösteriyor.

lakin rusya, bu pastada aslan payı alması beklenen amerika ve avrupa dururken, enerjisini türkiye ile uğraşmayla harcayacağını düşünmüyorum. rusya'nın ukrayna'da ağzı yandı. bu sefer yoğurdu üfleyerek yiyecektir. ilerisi için bir ön görü belirtmemekle birlikte,türkiye'nin avrupa ve amerika desteği türkiye'nin elini kolunu güçlendirmektedir.
Fiziki savaştan çok, ekonomik savaş olacağı gerçeğidir.
savaş elbetteki çok kötüdür. olmasın.

ulusal çıkarlar nedir peki?

hadi onu da bırakalım.

Onur. nedir onur?

açın tarih kitaplarının sayfalarını, okuyun.

biz bebeğine sarmadğı battaniyeyi mermiye saran annelerin çocuklarıyız.

zamanı gelir bir 'ata' çıkar alır tırpanları,orakları çepheye koşarız.

sorgulamayız.

yargılayamayız.

biz türküz.

Onur için. sınırımız için. namus için gerekirse tüm dünyayı yakarız yıkarız.

O'RUS'BU ÇOCUKLARI BUNLARI BiLMEZ.
rusyanın kaçacağı savaş , ulan bizim kaybedeceğimiz ne var amk ? bir de ruslar düşünsün... türkiye ile yapılacak savaş en gelişmiş 2. ülke olan rusyayı 50 sıraya atar.
(bkz: beyler ben saldırıyorum)
çoğunluk inanmasa bile tırmandırılan gerçektir. en azından böyle bir şey yapılmak isteniyor tüm dünya tarafından. şaşılacak iş.
dindoşlar çok istiyorlarsa gitsin savaşsınlar ben akape için tınağımı bile oynatmam.
bu dış politika devam ederse maalesef ileride göreceğimiz gerçektir. abd kuklası saraydaki şizofrenin suriyede uyguladığı mezhepçi politikalardan dolayı rusya ile de papaz olduk.
Rusya ile savaşmayacağımız için gerçek olmayan iddiadır.
Savaş gücümüz yok değil fakat ruslar ile savaşmak çıkarlarımıza uyan bir eylem değildir. Bu yüzden gerçek olacağını düşünmüyorum.
dış politika uzmanı(!) yazarların
inandığı gerçektir.
bu bölgede rusya amerikanın, amerika
da rusyanın panzehiridir. türkiye olarak
strateji gereği biz bu panzehirlerin
ikisininde yok olmasını istemeyiz. eğer bu panzehirleri yok edersek antivirüs
programı olmayan bir bilgisayara
döndürürüz bu bölgeyi!..
ırak gibi dandik bir toprağın bile tehdit etmesi bile yeterli bir sebeptir. gerçektir. hiç istemesekte. akp bu ülkeye ortadoğudaki savaşı taşımak istemişti sonunda başardı.

ırak a gelince, ırak diye bir ülke yoktur. ırak başbakanı denilen kişi abd ne derse onu yapar... bilmem anlatabildim mi? nato boğaza yığınak yapıyor ama bu gemiler kimi vuracak hiç düşündünüz mü? nato müttefiğini vurabilir. aksi olsa abd ırak ın bunları söylemesine izin vermezdi...

sefer görev emri olanlar. hazırlansın...
türk insanının egosu ve kendini beğenmişliğiyle kabul etmediği gerçektir. rusya ile savaşmak demek yenileceğiz anlamına gelmiyor.savaşacağımız anlamına geliyor ayrıca. yarak kürek konuşmayın.

son yaşanan gerilmeler daha da gerilmeye başladı. adamlar küçücük tekneye füze atacaklar neredeyse. koskoca ülke çocuk gibi düşmanca hareket ediyor. ama medya şu anda bu olayları bu şekilde vermiyor. rusya ve abd de ki haber kanallarında durum çok farklı gösteriliyor. ciddi bir düşmanlık var.

bunun korkmakla ilgisi yok. gerçekle ilgisi vardır. bunun olmasına izin vermek vatana ihanettir. şerefsizliktir. ülkeyi kaosun içine atmaktır. bu ülke de hep sağcılar ve dinciler bu ülkeye çorap örmüşlerdir...
azdan az, çoktan çok gider...

şüphesiz ki böyle bir savaş olursa, savaşı kaybedecek olan taraf ruslar olacaktır.
(bkz: nato nun rusya yı işgal edip aralarında paylaşması)

bunların götü fena kaşınıyor zira.

bunlar alışık, 80-90 yılda bir karılarını gönderirler bizim memlekete, göndermeden duramazlar.

1910'lu yıllarda gelip genelevlerimizi süslediler, 90'larda gelip fantazilerimizi süslediler, 2010'larda yine kaşınıyorlar yine gelecekler demek.