bugün

Topyekün kötü ün kazanıp, en edepli, akıllı uslu olanının bile bu ünden nasibini aldıģı bir gerçektir.

Bu tutum, hoş değildir.
Haksızlıktır.
Ayıptır.
bu kadınların genelinin güzel olmasını cümle alem deneyimleyip tasdiklenmiştir değil mi dostlarım? iyi peki madem de, nerden kaynaklanır bu güzelliğin sebebi. çok düşündüm, az konuştum, sırf bu kadınların güzelliğinin kaynağını keşfedebilmek için az gittim uz gittim dere tepe düz gittim. hiç bir sebep son olarak bulduğum kadar çarpıcı ve gerçekçi gelmedi. rus kadınlarının güzel olmasının sebebi sürekli votkalı gezen adamların secret ( bir çeşit olumlu düşünüp, pozitif enerji yayması durumu) yaptığına karar verdim. çirkin kadın yoktur az vodka vardır diye diye kadınlarını güzelleştirmenin kısa yolunu bulmuş bu adamlar. kadınları gittikçe güzelleşirken kendileri gittikçe irileşmişler. gel zaman git zaman türk erkeklerinin rus kadınlarına olan ilgileri bu kadınların güzellikleri sebebiyle türk kızlarından kaymış,uzaklaşmış. sonra ne olmuş peki? bıyıklı türk kızları, koca popolu türk kızları, derken gittikçe olağan dışı bir durum gerçekleşmiş. hepinizi türk kızlarının güzel olduğunu düşüncesinde birleşmenizi ve dış kaynaklara giden paraları yurt içine çevirmenizi vatani bir borç olarak addediyorum. saygılar.

her şeyi secret a bağlayan, bir kitap okudum hayatım değişti düsturlu adamın günlüğünden...
en şahane gen kombinasyonlarının vücut bulmuş hali olan kadınlardır.
türk kadınına asla değişmeyeceğim kadındır. önemli olan türk kadını içindeki rus kadınına benzeyenleri bulmaktık.
Diğer kadınlarla rekabet halinde olmayan kadınlar bunlar.

Ruslar, sokakta gördüğü ve çok güzel bulduğu bir kadının yanına yaklaşıp nereli olduğunu sorar, onu güzel bulduysa bunu iletir. Kıskançlık ve rekabetten bu kadar uzak kadınlardır bunlar. Yan yan bakmazlar. Ya hiç bakmazlar ya da gözünün içine bakarlar.

Çalışkan ve becerikli kadınlardır. Evine gelip oturmazlar. Bir bakmışsın bulaşık yıkıyorlar. En sevdiğim özellikleri budur. O yapsın demezler. Yüzlerce kadının yapmadığı işi gocunmaz, yaparlar.

işlerine karışamazsınız. Akıl veremezsiniz. Doğrusunu biliyordur. Türk kadınlarına dedikodu nedenli güvenmedikleri için kendileri hakkında bilgi vermezler ancak nispet yapmayı yine beceremezler. iyi şeyler varsa hayatlarında anlatırlar, kötü şeyleri ise susarlar. Fazlasıyla gururlu tiplerdir. Rus değilim.

Para, yakışıklılık ya da buna benzer şeyler önemli değildir. Onlar erkeklerinin sorumsuzluğu, ilgisizliği, ailelerine karşı sorumsuz davranmaları nedenli, aslında biraz daha ataerkil, otoriter ve zor anlarında yanında olacak erkeklere ilgi duyuyorlar. Bu nedenle türk erkekleri ile evleniyorlar.

Bir kız arkadaşım tamamen ataerkil bir ailenin içinde büyüdü. Başı zorla kapatıldı. Evden çıkması yasaklandı. Zamanla karşı çıkmayı öğrendi ve erkek seçimi hep ona karışmayan, sorumsuz ve özür diliyorum ama, biraz, nasıl demeliyim bilmiyorum ama, onu başkalarıyla paylaşabilecek insan şeklinde oldu. Hep böyle. Amaaan aldat aşkım ben seni seviyorum diyen tipleri buluyor.

Bi de başka arkadaşım var. Anaerkil, hayatı boyunca ailesi karışmamış, eve gecenin bir yarısı kendisi gelmek zorunda çünkü aile erkekleri ben gelebilirsem o da gelir kafasında, bu da kafayı adanalı biriyle bozmuş. Otoriter, kadını kendi başına bırakmayacak, hata kabul etmeyen bir tipe yanıyor. Çünkü benimsediği bir erkek tipi değil, kendisinden değil, haliyle çok çekici geliyor.

işte rus ablalarımız bu nedenle türk erkeklerini çekici buluyorlar. Çünkü rus erkekleri sorumsuz. Türk erkeği ise sorumluluk anlamında üst düzeydir. Çünkü anneleri böyle yetiştiriyor. Kadına karşı sorumluluk geliştirmeyi çocukken öğreniyorlar.

Ayrıca ben iyi, ilgili ve otoriter anneler olduğunu düşünüyorum. Çocuğu kendi başına bırakmıyor, sokağa salıp akşam almıyor. Her şeyi ile ilgileniyorlar.

Elbette bunlar çok genel özellikler. Olmayan vardır, ben böyle gördüm.

Ancak rus ile türk erkeği yapabilir mi? işte orada sıkıntılar var.

Rus ile bir kez küsersin. Gelip senin gönlünü almaz. Barışmaya çalışmaz, kin tutar. Türk kadını bu yönden efsanedir, kavga edersin, gelir öper, çabuk sakinleşir, cenaze ya da düğün olunca gelir, kötü gün dostu hepsi. Ben gecenin bir yarısı beni hastaneye götürecek ailemden erkek bulamıyorum, çünkü tembeller, türk kız arkadaşlarım geliyor, başımda bekliyorlar sabaha kadar. Rus kadını konuya şöyle yaklaşır. Bu benim işime karışmıştı, o yüzden gitmeyeyim ben.

Ruslarla savaş oyunu bile oynayamazsın. Türk arkadaş yanlışlıkla senin orduna vurunca özür diliyor, yanlışlıkla oldu diyor. Senin üzerinden savaşı kazanmaz. Bayılıyorum onlara. Nasıl güzel bir dostluk, savaş ve barış anlayışları var diyorum. Ruslar herkese saldırıyor, kafasını bozarlarsa ittifak birliklerine bile saldırırlar. Bir kişiye kafayı takar, 8 ay boyunca oyundan onu soğutana kadar saldırır, savaş çıkarır.

Bi de türk erkekleri tarafından çok şımartılmanın getirmiş olduğu, çok inceden, ortaya çıkmaya hazır gibi görülmeyen ancak için için yanan, sinsi bir benim istediğim olsun tavrı var. istediğini yapmayın bakalım neler oluyor. Her istediğini yaparsan ondan iyisi yok, ancak tek istediği olmasın, olana kadar uğraşır, engel oluyorsan seni siler, yine de o şeyi yapar.

Burada yine çok sıkıntı yaratıyorlar. iyiler, hoşlar ama istedikleri olana kadar. Kimsenin her istediği olmaz, hayat öyle bir şey değil.

Bu nedenle türk erkeğini zorlar bu kadınlar. Ne görüyorsam onu yazıyorum. Böyle gördüm.
bir insanoğlunun hayatında görebileceği en güzel varlıklardır.
''bir rus kadını memnun edersen seni mutlu eder, etmezsen tüm mahalleyi.''
genelde türk erkeklerini iyi söğüşlerler, bir avrupalı erkeğe ise para harcatmaları pek mümkün değildir.
allahın yeryüzündeki sanatının zirvesi.
türkiye çapında genelde belli bir meslekte uzmanlaşmaları dışında en önemli genetik özellikleri şudur ki, 30 yaşına kadar gerçekten çok güzellerdir fakat 30'undan sonra anlaşılamayan şekilde mutasyona uğrayarak güzelliğin gerçekten geçici hem de çok çabuk geçici olduğunu kavramanıza yardımcı olurlar. ayrıca tabi türk erkeklerinin kendilerini bir şey sanmalarına ve bu şekilde dolaylı olarak türk kadınlarının aşağılanmalarına sebep olurlar.

edit: tamamen gözleme dayalı bir entry'dir.
Kıvrımları ve ten renkleriyle Latin kadınların onda biri etmeyenlerdir.
türkiye sınırları içerisinde büyük bir çoğunluğunun ruhsatlarında (nüfus cüzdanı) kullanım şekli "ticari" olarak kaydedilmiş kadınlardır..*
inkar edilmeksizin her Türk erkeğinin becermek istediği hatunlardır.
Zannedildiği gibi olmayan kadınlar.

iş gereği aşağı yukarı her gün bunlarla iletişimdeyim. Görüp görebileceğiniz en soğuk, en suratsız insanlardır. Ukraynalılarla karıştırılıyor.

Not: pezevenk değilim.
Beyazdır evet.