bugün

Java tabanlı bir FRP oyunudur.Knight Online yada WOW kadar geniş bir skill listesine sahip olmasada zaman geçirmek için oldukça ideal bir oyun.Aynı zamanda internet üstünden heryerden oynayabiliyor.Dünya üzerinde sadece kendinizi geliştirebiliyorsunuz.Sadece Wilderness denilen bölgede kişilerin birbirlerine saldırmaları mevcut.
şu sıralar hd grafik uygulamasına geçilmiş olan, zamanında az zamanımı yememiş olan oyun.
(bkz: online oyun bırakmak)
old school oylaması bitmiştir. f2p ciler 750k yı geçemedikleri için oynamayacaklar. gül gibi oyun bok yoluna gitti resmen.
Java tabanli bir mmorpg bir oyundur. Ve bircok oyundan daha fazla skilli barindirmaktadir (25+) Bu skilleri orneklendirmek gerekirse balik tutarsiniz odununuzu kesersiniz atesinizi yakar ve baliginizi pisirirsiniz. ( fishing, woodcutting, firemaking)

Eoc sistemiyle combat yaparken kullanabiliceginiz abilityler gelmistir.

Legacy mode cikardilar lakin bunun eocye hazirlik oldugu bariz

Yapimcisi (bkz: jagex) olmakla birlikte transformersin online oyununu cikarmalari da ayri bi tatlilik getirmistir bu yapimciya (bkz: transformers universe)
az önce bir gireyim dedim 9 yaşındaki hesabıma biraz takıldım grand exchangeye gittim tırt insan yok membership'i de euro cinsinden kakalamaya başlamış jagex efendi.free player kalmamış efendim bu ne hal türkten eser yok.zilyarlarca kişi dolu olan arkadaş listemde hepsi offline.bir kötü oldum kapattım.
O da ne ki ne bee?
(bkz: kıllı osman amca kullanmış).