bugün

dindarım dindarım diye ortalıkta deli divaneler gibi dolanan nurlu insanlarımızın, kasımpaşa ahlaklı istanbul ahalisinin, 2 torba kömüre ruhunu, milletini satıpta para için bedenini satan kadına namussuz diyen ** * namus, ar, haya kavramı kafasında oturmamış geniş halk yığınlarının pek bir hoşuna giden tavırdır. zannederim ki dün haber bültenlerinde bir tarafları yırtılıncaya kadar bağıran bir adamı başbakan olarak değilde kasımpaşa da kaaavenin önünde bağırıp çağıran bir adam hayal etmişlerdir. o aydın doğan'a yüklendikçe devlet arazisine çökmüş hakkı yenmiş(!)gecekondu ahalisi halkımızın ** *"yürü be koçum kim tutar seni", "helal olsun abime be" nidalarıyla seyretmiş olduğunu kuvvetle tahmin edebiliyorum.

ağzından köpükler çıkararak bağırıp çağıran o adamın şu sözlerini düşünmeye akıllarının yetmeyeceğinden eminim "artık saygılı, gizli götürelim yok. her şeyi açık ve net millete duyuracağız!!!" evet bu cümle her türlü yolsuzluk dişlilerinin nasıl yürüdüğünün öfkeden kendini kaybetmenin sonucu olarak bir itiraftı. sen deniz fenerinin yandaşlarımın dolayısıyla benim cebimi aydınlattığını açık etmeyecektin! insanların dini duygularını kullanarak milyon euroları cukkalayan yandaşlarıma bunu yapmayacaktın almanya'da savcılar bu davayı götürüyor sana ne oluyorki bunu duyuruyorsun, biz onları tatile çıkarttık diye halka yutturacaktık baksana %60 elektriğe zam yaptım sesleri çıkmadı domaltıp siksem "bi daha" "bi daha" diyecek kıvamdalarken ayartmanın ne alemi var. onlar size din iman bana han hamam diyordu bizde iktidarı alıyorduk. ne olcek şimdi ? bana baaak hafta içi düzelt bunları alman savcılar da alamanakon terör örgütü üyeleriymiş, müslüman dininde abdesinde namazında heriflere bok atıyormuş şeklinde yaz yoksa haftasonu konuşuz.

"suçluyla suçsuzun ayrılacağı yer gazete köşeleri değil mahkeme salonlarıdır. siz savcı da değilsiniz hakim de değilsiniz.insanları önce suçlu ilan edeceksiniz sonra kendisini aklamasını bekleyeceksiniz.."

ne kadar manidar sözler bunlar yarabbim allah'ın adaleti tecil etmiş tamda peki saman, yenişafak, taraf, vakit gibi gazeteler suçsuz sinan aygün, emekli paşalar gibi itibarlı kişileri henüz iddianame yokken terörist(!) ilan etmişken iddianamesi hazırlanmış mahkemede suçunu itiraf etmiş suçluların ilanına neden bu kadar tepkidir anlamadım bugün sana yarın bana mantığı mıdır bu ? şeker gibi liboşlarımız, eskini ateşli şimdinin demokrat akp(!) savunucuları solcuları, kula hakkı kul hakkı diye 24 saat tvlerinde beyin yıkayan sığırlar dünyası nurlu insanları kul hakkı size dokununca aklınıza geldi demek.

eskilerin bir sözü olarak;
"sakın hocaya eşşeğim kayboldu deme bulursa yolunu eder" derlermiş *
(bkz: saldırıyor efendim durduramıyoruz)
keskin sirke küpüne zarar misali kendi kendini yakacak olan tavırdır. kaynağı heralde son seçim anketleri olsa gerek. zira türk milleti kralcı olmayı sevse de artistik triplere fazla katlanamaz. çok yakında argo sözlüğümüze yeni cümleler katılabilir. başbakan sağolsun.

(bkz: başbakan sertleşiyor) *
rte nin eleştirilere karşı 0 tolerans göstermesinden kaynaklanan durumdur. makamı itibari ile eleştirilmesi gereken ve eleştirilen bir kişinin eleştrilere karşı oluşan bu saldırgan tavrı bizleri korkutmaktadır.
eleştiri doğru veya yanlıştır onu ben bilemem. ancak doğru olmadığına inanıyorsan güler geçersin. hemen saldırgan bir hal almazsın. boşa dememişler heralde;
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
(bkz: kindar süpriz yumurta)
türkiye sınırlarını aştığı anda yerini sevecenliğe bırakmaktadır. hele de abd'ye gittiğinde daha bir sevimli olmaktadır.
(bkz: şeker hastası olduğu gerçeği)