bugün

dünya durdukça başımızda durası asrın liderimizin ne kadar entelektüel bir lider olduğunu bir kez daha idrak etmemize vesile olan açılımdır.

evet, asrın liderimiz, ümmetin beethoven'i tayyip erdoğan'ımız bugün cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrasının yeni konser salonunun açılışında yaptığı konuşmada; "Mozart ile Bach'ın portlerinden tınılar, Şostakoviç ile Chopin'in bestelerinden ritimler burada buluşacak. Bir kemanın içli sesinden yayılan ayrılık, bir bağlamanın en zarif perdesinde yankılanan hasret yine burada gönlümüze düşecek." demiş...
görsel

evet, işin gerçeği şaşırdım.
hadi mozart, bach, chopin felan neyse de, ümmetin moonlight sonata'sının şostakoviç'i bilmesi beni bir hayli şaşırttı.
sanırım bu işin gidişatı emine hanım ile birlikte the second waltz eşliğinde dans ederken görebiliriz kendisini...

ya bir de huyum kurusun, benim tarih hafızam çok kuvvetlidir.
çok değil, neredeyse sadece 2 yıl önce de aynı asrın liderimiz "cumhurbaşkanını mozart dinlemeye zorlamak faşistliktir" demişti.

unutmadan bunu da koyim;
görsel

nereden nereye ya...
ilahi reis...
Rte bu hızla giderse gönlümü kazanacaktır.

Cumhurbaşkanı olarak toplumun her kesiminin zevklerini ilgiyle takip etmesi, onlarla asgari müşterekte bulusabilmesi sevindirici olur.

Heyecanlandım.
Eee bir yerden başlamak lazım.

Baktı elle pilav yiyenlerden Bi bok olmuyor yavaştan yan yan yengeç gibi başladılar.
dolardan hızlı yükseliyor mübarek!

ekleme: neysen o ol, zorlamaya ne hacet!