bugün

penguen, uykusuz vs vs.. gibi mizah dergilerinde rte'yi alaya almaları sonucunda rte'nin misal uykusuz'a açtığı 20.000 ytl lik tazminat davası gibi açtığı pek çok para karşılıklı davalarla doğruluk kazanan durumdur. bu gidişle bill gates ten bile daha zengin olacağını düşünmekteyim.*

- kazandığınız paralarla ne yapmayı düşünüyorsunuz recep bey?
- amerika'ya bağışlayacağım. ne de olsa onlar da bizim kardeşimiz dimi. hep bana hep bana olmaz. nereme sokacam o kadar parayı.*
gemicik sayısının artışını sağlıyacak durumdur.
din üzerinden kazandıgı paralar yetmiyormuş gibi, şimdi de mizah üzerinden para kazanma cabalarıdır. türbana özgürlük isterken, mizaha aynı hosgörüyü göstermemektir. e haklı tabi, sizin de o kadar gafınız olsa, siz de rahatsız olur, bu gidise bir dur demek istersiniz. ama o dergiler ne yapar?

(bkz: durmak yok yola devam)*
emin çölaşan'ın melih gökçek'e kazandırdığı gelirle eş değerdir.
sonra da bu adam gemiyi nasıl aldı denir.**
rte'nin mizah dergilerinden aldıgı milyarlarca lira ile ailesini gecindirmesi(!)dir. aldığı milyarlaca tazminatın gözümüzde 3 kuruşluk değeri yoktur. hoşgörüsüzlük, medeniyetsizliktir. "ananı da al git" dediği adam adava acar, kediye benzetilir dava açar, yılan olur deve olur dava acar. aslında insan olark tasvir edildiğinde dava acması lazım ama neyse.
tüm haftalık ya da aylık mizah dergilerini okuduğunun göstergesidir. sayın başbakan'ımızın mizah dergilerini takip etmesini bir vatandaş olarak takdir ediyorum.

leman, penguen, uykusuz, l-manyak, lombak, fermuar, hayvan, öküz, eski fırt ciltleri, hatta gırgır'ın 70'lerde çıkardığı sayıları bile okuyordur diye tahmin ediyorum. gırgır'a ve oğuz aral'a hiç dava açmamıştır, açmasına imkan yoktur ayrıca. ustanın cihangir parkı'ndaki heykelinin ikinci kez parçalanması konumuzla alakalı değildir.

tayyip erdoğan geçimini mizah dergilerinden sağlamak istiyor gibi geliyor. musa kart, penguen ve leman'a yönelik dava serisine bir yenisiyle devam eden başbakan'ımız, en son yine leman'a 20 bin ytl'lik bir dava daha açtı. halbuki dergilerin fiyatları 1.50 ytl civarındadır, dergilerin parasını çoktan çıkarmıştır.

mizah, mizahçı, mizah dergisi seven başbakan. gazete bayileri de kendisini seviyordur orası da ayrı bir husus.

güldür beni digi... yok len şaşırt beni digi... digi, tamam sağ ol canım...
rte gazete bayiine doğru koşmaktadır :

- anaam maaşlar yatmış lan!.. *