bugün

7 ağustos 2016 recep tayyip erdoğan konuşmasında şahit olduğumuz şey.

erdoğan konuşmasında tam 4 defa atatürk'ün ismini, "mustafa kemal", "gazi mustafa kemal" ve "gazi" olarak zikretmiş, onun yaşamından ve söylemlerinden alıntılar yaparak konuşmasını sürdürmüştür.
Ortamda Chpliler de olduğu içindir !
Kayıtlara geçsin evet, çok önemli bir gelişme.
Atatürkten bahsedip ülkücü ozanların şiirlerini okudu.

inşallah bu tamamen bi başkanlık yatırımı değildir çünkü umutlandık.

Çok umutlandık.
(bkz: bir gün herkes atatürk ün dediklerine gelecek)
Her tarafi kusatilmis, sikiyosa devam etsin ayni soylemlere. Ataturkcu olcak ulkucu olcak napsin, yaranmasi lazim muhalefete. Bitti o eski gunler, al abd ve cemaati arkana istedigine istedigini soyle. Adamlar seni boyle kullanir atar, sonra da kac senedir otekilestirdigin tarafa seni muhtac birakir, boyle rezil eder.
hidayetemi dedi nedir.
bu ülkede islamcılarla kemalistler arasında benzer davranışlar var. islamcıların önüne dinden bahsetsen hani nasıl o yeterse bu kemalistlere de atatürkten bahsetsen yetiyor. atatürk demiş vay anasını ya, atatürkten bahsetmiş. ee dün ayyaş diyordu ama bak atatürk ün adını ağzına aldı. bu kafa da o kafayla aynı bence. ulan adamlar her yeri ele geçirmiş cumhuriyetin değerlerini yok etmek için var gücüyle çalışıyor ama bak 4 defa atatürkten bahsetti. islamcılarda çalıyor ama bak allah diyo diyor. ee onu ne yapacağız? o değil ben bide az önce burada okudum, adamlar bide saf, hata yaptı ama atatürk ün değerini anladı diyor. bak kandırıldık adam demeden kendi kandırıldığını söylüyor. hata yapmış ama akıllanmış yarın hemen hatasını düzeltecek zaten. gezi parkının yıkılması da iyi bir düzeltme olur zaten.

yani laf uzun oldu ama demem o ki, bunlar palavradır. iranda da mollalar aptalları böyle kandırmıştı. aptal olmayın.
Megri megri söylerken de ansaydı ya. Hatırlasaydı keşke.

Samimi gelmiyor.
Recep Tayyip Erdoğanın Atatürkü anladığını sanmıyorum. Hani olaydan ders çıkartmak gibi bir durum söz konusu değil. Bunu halkı birleştirmek, safları sıklaştırmak için de yapmıyor. Amacı sadece başkanlık. Bu adamın nasıl bir güç delisi olduğu ortada. Hepimiz biliyoruz ki bunu da başkanlık için yapmıştır. Sonuçta hedefe çıkan her yolda yürüyebilir kendisi.
(bkz: takıyye)dir.
fetö'nün tosladığı ilk duvar olan fenerbahçe'den bahsetmeyen rte'dir.
yüzlerce kez de bahsetse bir anlamı yoktur. dini kullandığı gibi bu aralar ihtiyacı olduğu için artık atatürk'ü de kullanma peşindedir.
Atam atam sen kalkta ben yatam demiş ardından yeiş ya mustafa kemal kurtar bizi fetöden deyip 4 milyona amin çektirderek kapanısı yapmıs ve tum ulkeyı ozune, kemalizm dinine dondurmustur. Sen yasa ey baskumandan...
Tersi olsaydı, belki haber niteliği taşırdı..

(bkz: Atatürk ün 4 defa rte den bahsetmesi)