bugün

mali açıdan tercih edilesi kadınlardır. güldür, şık bir restoranda mum ışığında akşam yemeğidir felan takmazlar. erkeği de kaprisleriyle fazla yormaz, ilgi fukarası bir görünüm sergilemezler.
belki de karşısındakine fazla güvenemediği için duyguları mantığının arkasında kalmış olan kadındır. hiçkimseye hak ettğinden fazla değer vermemesi gerektiğinin bilincine erişmiş,kendisini seven ve aşktan canının yanmasını istemeyen gayet mantıklı kadındır.
(bkz: yarmagül)
kadın olduğunun daha farkına varamamış gel-gitler içinde hayatını telef etmeye mahkum yaratıktır.
hayatına romantik bir erkek girmemiş kadındır.
odun kadındır.

şöyle bir itiraf okudum az önce;

tıklım tıklım bir tramvayda millet birbirini ezerken bir grup o kalabalığı yarmaya çalışıyor ve grubun içinden bir cengaver sıyrılıp oturmakta olan bir kızın önünde diz çöküp elindeki çiçekleri kıza uzatıyor ve 'seni çok seviyorum.' diyor. tabii böyle bir şeyle sık karşılaşmayan halkımız bu seremoni karşısında oflamaya puflamaya ''la bitir artık bu seremoniyi de kurtulalım'' derken halkın da yuh diyeceği söz kızın dilinden çıkı veriyor ''niye?'' adam o kadar organizasyon, o kadar emek, la millet ne der demeden kıza bi jest yapıyor ama kızın verdiği cevaba bak! yazık çok yazık..

velhasıl kelam öküzlük baki.
romatizmadan anlayan kadındır. küçümsememk lazımdır. fazla türk dizisi izlemiyordur. ''daha önce romantizmden anladım da ne oldu çok romantik bi şekilde ağzıma sıçıldı'' diye düşünüyordur. hayatın en saçma olgusu olduğunun farkındadır realisttir.
Anlasa da bir boka yaramayacak kadindir. Karsisindaki hayvan romantizmi erotizme cevirmekte hic gecikmeyecektir cunku.
anladığım kadın aşkım canım cicimli konuşamaz naz niyaz cilve yapmayı bilemez. ne istiyor yada istemiyorsa açıkça söyler nettir.