bugün

--spoiler--
Robinho Beşiktaş'ta... Kulağa hoş geliyor! Maliyeti 30 milyon Euro'yu bulacak dünya yıldızının güya ekonomik altyapısı da hazır!..

Sabah'tan Fatih Doğan'ın haberi; Demirören Grubu yeni satın aldıkları akaryakıt şirketi MOiL'i reklam amaçlı sponsor yapacak ve Robinho Beşiktaşlı olacak. Hatta "Transfer bitti, Robinho'yu istanbul'da şov için saklıyorlar" diyen spor kanalları da var. Ancak kazın ayağı öyle değil. Robinho, Beşiktaş'a gelmeyecek, gelmeyecekti!..

Çünkü siyah-beyazlı yönetim Guti geldikten sonra bu yıldızın transferinden samimi olarak vazgeçti. Quaresma, Guti transferleri Beşiktaş ve Yıldırım Demirören'e rakipleri karşısında ezici bir keyif yaşattı. Ancak bu dönemde ilginç bir olay oldu. Fenerbahçe'nin Robinho'ya ciddi şekilde talip olması iki kulüp arasındaki Quaresma transferinde başlayan etik olmayan rekabeti yeniden alevlendirdi.

F.BAHÇE DEVREYE GiRiNCE
Ricardo Quaresma ile pazarlık yaparken Fenerbahçe'nin kasıtlı olarak devreye girmesine kızan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı da Krasiç'e, "Fenerbahçe ne veriyorsa 1 milyon fazlası" diye haber yollamıştı. Krasiç, Fenerbahçe'ye yar olmadı. Şimdi Robinho'nun Fenerbahçe'ye gelmesi, 'Quaresma- Guti rüzgarının' yönünü değiştirip zayıflatabilirdi. Demirören ve Adalı, Adebayor için Londra'ya çıkarma yapıp olumsuz cevap aldıklarında, Robinho'nun Fenerbahçe'ye çok yakın olduğunu görünce işi bozmak için 'samimi' olmasa da Robinho'ya yeniden talip oldular. Amaç fincancı katırlarını ürkütmekti. Bunu da başardılar.

Quaresma transfer edilmiş, Beşiktaş ikinci yabancı için sponsor arıyordu.

M-OiL GERÇEĞi
Çok güvendiğim, aileye yakın bir dostum, "Sponsor M'OiL. Baba Demirören yeni aldığı şirketin reklamını yapmak için bu işe sıcak bakıyor" dedi.

Ben de yazdım. Ancak Guti bonservissiz transfer edilip Demirören Grubu da reklam dönüşünden memnun kalınca, 'Bu işi bir sonraki transfere uyarlayalım' fikri ağır bastı. Robinho ve Adebayor eldeki ilk isimdi. Adebayor'u verseler sponsorluk işleyecekti. 30 milyon Euro maliyeti olan Robinho için "Bu paranın karşılığı hem sponsor hem de Beşiktaş için yok" denilerek bu defteri kapadılar. Ancak işin ucunda M-OiL'in bedava reklamı döndüğü için net bir yalanlama yapmadılar.

Q7 VE GUTi'Yi EZME PLANI
Fenerbahçe Robinho'yu Beşiktaş'a körüklüyor! Evet yanlış okumadınız. Fenerbahçe gayri resmi yollardan 1 haftadır Robinho'nun Beşiktaş'ta olduğu bilgisini körüklüyor. F.Bahçe'nin bu tavrının iki nedeni olabilir.

1- Robinho Fenerbahçe'ye imza attı. Rüzgarı sert olsun hazırlığı olabilir. Quaresma ve Guti'yi ezme planı yapılabilir.

2- Robinho Fenerbahçe'ye de gelmiyor. Doğabilecek olumsuz rüzgarı dağıtmak için Beşiktaş ayazda bırakılmaya çalışılıyor olabilir.

Her durumda Beşiktaş yönetimi bu işin büyütülmesinden rahatsız. M-OiL'e gelince. Bu işten çok rahatsız olmayabilir. Çünkü reklamları oldu. Robinho'nun yerine başka bir transfere sponsor olmaları şart oldu!

Yönetime yakın kaynaklar "Robinho'nun Beşiktaş defteri kesinlikle kapalı" diyor. Bu noktadan sonra "Beşiktaş taraftarı Robinho'yu unutup yuvadaki parlak yıldızlarıyla sevinmeyi ve yetinmeyi bilmeli." Beşiktaş'ta Schuster'in isteğiyle Hilbert ve Delgado takımda kalıyor. Alman hoca bir golcü istiyor. Eğer yabancı gelirse fatura Tabata veya Holosko'ya kesilecek gibi. Mevcut şartlarda Tabata'nın Gaziantep'e kiralanması mantıklı geliyor!

iNGiLiZ BASINI ROBiNHO'YU YOLLADI
ingiliz basını Robinho'nun Beşiktaş'a transferinin bitmek üzere olduğunu yazdı. The Guardian, 26 yaşındaki oyuncu için Beşiktaş'ın 19.5 milyonu peşin, 12.2 milyonu vadeli olmak üzere toplam 31.7 milyon Euro verdiğini ve 4 yıllık anlaşma sağlandığını yazdı. Daily Mirror gazetesi ise City'nin fiyat yükseltmek için F.Bahçe'den gelen teklifi değerlendirmeye aldığını ancak Robinho'nun Schuster nedeniyle Beşiktaş'ı istediğini iddia etti.

'SÖZ KONUSU DEĞiL'
Beşiktaş Kulübü de dün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Robinho transferinin gerçekleşmeyeceğini bildirdi. Açıklamada, "Robinho ve benzeri futbolcuların transferini sponsor vasıtası olmadan gerçekleştirmek, kulübümüzün mali yapısını bozacağı düşüncesi ile gündemimizden düşmüştür. Böyle bir sponsorluk teklifi de gelmediğinden Robinho transferi söz konusu değildir" denildi.
--spoiler--
alacaksanız alın artık biriniz arkadaş yahu! adam zenci, sinirleniyor artık yani...

http://www.internetspor.c...i-gercekler-40183-p1.html
robinho transferindeki gerçekler;
robinho'nun beşiktaş'ta olması.
ne kadar gelmesini istesemde yıldırım demirören bunu yalanladı arkadaşlar.

gerekçe olarak ise böyle büyük bir transferin altına giremeyeceklerini açıkladı. ntv spor'un tv kanalında dün dinledim.
bu adamın türkiye liginde herhangi bir takımda oynamasını sonuna kadar destekliyorum, bu takım beşiktaş bile olsa... bir fenarbahçe sempatizanı olarak niang transferinden sonra gelmeyeceğini düşünüyorum fakat beşiktaş'a da inşallah gelir...
25 milyon euroyu sponsor medicalpark ın vereceği ve reklamında robinho yu kullanacağı ,kalan 5 miyonu ise beşiktaşın vereceği,salı günü türkiyeye gelmesi beklenen adam.. haber kaynağı 21.agu tarihli haberturk gazetesidir.