bugün

bu ilacı kullanmış biri olarak:
-bepanthene adlı kremi yanınızdan eksik etmeyin. dudaklarınızda kuruma olacak çünkü.
-bu ilacı kullanırken kan veremiyorsunuz.
-öyle intihara sürüklüyormuş, kısırlık yapıyormuş safsatalarına kulak asmayın. suratınızdaki sivilcelerin gündengüne yok olduğunu gördüğünüzde özgüveniniz tavan yapıcak.
-yüksek faktörlü güneş kreminizi sürmeden güneşe çıkmayın. bu dönemde cildiniz hassaslaşacak.
-sivilcelerinizi ellemeyin sakın. siz sivilcenizi sıkıp yok olduğunu sanıyorsunuz oysa sivilcenizin dibi kayıyor ve yüzünüzün başka bir yerinde sivilce çıkıyor.
-cilt bakımınızı eksik etmeyin.
- göğüs kafesinizde bir ağrı olursa tırsmayın, ilacın yan etkisidir.
efendim öncelikle bu ilacın yan etkilerine hazır olmalılar. bu aralar sırtımda yoğunlaşan akneler için bir takım ilaçlar kullandım geçti sayılırlar fakat doktorum genede ısrarla roaccutane isimli hayatımı bana zehşr zıkkım edecek ilacı kullanmam gerektiğini söyledi. neyse bende olur dedim aldım. ilk günüm bile dolmadı. bu ilacın çok abartı yan etkileri olduğunu biliyorum ve ne yazıkkı bu akne belasından dolayı bir çok arkadaşımda bu ilacı kullanmak zorunda kalıyor. bende acayım bizim sözlüğe bir başlık ve arkadaşlara tavsiyelerimi yazayım dedim. kötümü ettim, tabii ki değil fakat ilk nasihatım bu ilaçın 15 günlük dozunun fiyatı 52 ytl ve yalnızca ilacı almakla kalmıyor bunun yanında güneş kremi ve dudak kuruluğu için bir çok şey alıyorsunuz. ben dudak kuruluğu için dlistex diye bir merhem aldım. eczacı bu biraz daha seni rahatlatır diyerek verdiği için dudaklarımı ne kadar kurutacak diye merak etmekteyim.
roaccutane adlı ilacı kullanmak üzere olan kişilere nasihat amaçlı söylenecek olan sözlerdir. misal;
-kullanım öncesinde mutlaka karaciğer yağ oranınızın bu ilacı kullanmaya elverişli olup olmadığını öğrenin.
-kullanım esnasında geceleri kurumaya bağlı olarak burun kanamaları yaşayacaksınız, dert etmeyin ve bunun için başka ilaç kullanmaya kalkmayın.
-hamileyseniz zaten kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin.
-cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın aksi takdirde kuru kayısıya dönmüş bir ciltle kalakalırsınız.
-dudaklarınızda oluşan kurumaları ve çatlakları geçirmek için sadece nemlendirici kullanın, kesinlikle dudaklarınızı ve dudak çevrenizi kanatmayın.
-kullanım esnasında sivilcelerinizle oynamayınız aksi taktirde sivilcelerinizin izleri size bu dönemi ölene kadar hatırlatmak için yanınızda olacaktır.
(bkz: tecrübe konuşuyor)
sıcak ve güneşli havalarda dısarıya cıkılmaması tavsiye edilir.
mumkun oldugunca ortamlardan uzak durulmalıdır cunku insanı hem igrenc ve mat gösteriyor hemde insanı agresif yapar.
süper derece sivilce çıkartabilir ilk haftalarda hiç korkmayın hepsi geçecek. patates tarlasından berbat olabilirsiniz ama yine kormayın hepsi geçecek. dudaklarınız berbat olur bepanten merhem sürün ucuz krem.
eğer sivilceleriniz çok büyük değilse kullanmayın çünkü yan etkileri çok fazla olan bir ilaçtır. ben bırakalı 45 gün olmasına rağmen hala bazı yan etkileri devam ediyor.
sonuç almak istiyorsan bu ilaçtan doktorunun tavsiyelerine uyup sabredeceksin. 2 ay sonra ulan hala geçmedi triplerine girme. 8-9 ay sonra fotoğraf çekip karşılaştır sonucu anlayacaksın.

Yağlı yiyecekler, cips, kızartma, alkol , çekirdek, gibi şeylerden uzak dur. Bol su iç, dudak nemlendiricisi ile dolaş.

ilacın yan etkilerine çok kafayı takma doktor büyük ihtimalle 1-2 ayda bir tahlil isteyecek ona göre dozajını ayarlayacaktır.
Sanırım en büyük tavsiyem, Dudak nemlendiricisini çantandan ayırma.
Yüzünde ne varsa geçirmek için farklı yöntemler dene
Vücutta pek hoş sıkıntılar bırakmıyor diye duydum.

Kullanacak olursan da,asla asla yüzüne dokunma. Arkadaşım kullandı ve sivilceleri yoldu,yüzünde devasa ve çok fazla delikler var. Bildiğin tarla gibi oldu
Ayrıca evet nemlendiriciye ihtiyacın olacak. Hem de en kalitelisinden.
Normalde çok çok daha azını alman gereken a vitaminini yaklaşık 300.000 ünite (sallıyor da olabilirim ama bayağı fazlaydı) içeren, karaciğerinizin içine eden bir ilaçtır. Ayrıca depresyona sürükleyebilir, sürekli nemlendiriciyle dolaşmak zorundasınız çünkü yüzünüz dudağınız kurur. Kullanmadan önce gerçekten dayanamıyorum artık bu sivilcelere demeden başlamayın. Tavsiye bu.
kullanmayın.

lisede kullanmıştım.

ve işte böyle oldum.
Yazın kullanma.