ricardo quaresma'nın yetenek olarak farkı yoktur. aksine inter, porto, barcelona gibi üst düzey takımlarda forma giymiştir. fakat özel hayatı yüzünden istenilen seviyeye gelememiş, beşiktaş formasıyla ise bunu gerçekleştirmesi beklenendir. ayrıca cristiano ronaldo'dan daha iyi, messi'den daha uzun boyludur.

not: cristiano'dan iyi diyen arkadaslara selam ederim.
not2: birisi muhakkak yapacaktı.
edit : * gelmiş geçmiş en iyi yıldızımıza gereken saygıyı göstermek gerek dimi canlar.
iki adet can kendileri.
(bkz: yok artık ali sami)
muhtemelen liseli bir beşiktaşlının yaptığı karşılaştırmadır.

(bkz: genç liseliler rahatsız)
kerizma daha iyidir. ama şu anki maradona dan daha iyidir.
bir beşiktaşlı* olarak 'yuh' dediğim karşılaştırma. lan quaresma iyi güzel adam da beşiktaş'a gelince mi yıldız oldu arkadaş? ben maradona'yı şahsen pele'ylen ne bileyim messi'ylen karşılaştırırım.
her şeyden önce ikisi de insandır. sonrasına gelirsek quaresma kısa şortuyla dondurma yiyip burnunu koluna silerken maradona ben pele'den daha iyiyim diye futbol topunu konuşturuyordu. Maradona döneminin en iyisiyken quaresma döneminin en iyilerinden sadece biridir.
yeğenim yazar olsa bu başlıgı kesinlikle açardı.ama hala 2 yaşında.
doğrusu pes. iyi güzel hoş da dünkü çocuk nereee maradona nere.. q7 takdir edilesidir ama bu kadar mübalağaya gerek yoktur.
(bkz: bsg)
hele bir maradona ölsün, quaresma onun yaşına gelsin hala ortada bir quaresma adı varsa, bir karşılaştırma yaparız.
tahminen quaresma'ya bok atılmasını seven başka takımlı bir arkadaşın yapmak istediği kıyaslama. bir beşiktaşlı bu kadar mantıksız düşünemez. ama cidden diğer takımı tutan bazı arkadaşlar da fazla abartmasın ya. bu kadar kıskanmayın. zamanında sizin de hagi, ortega'larınız vardı. biz de kıskandık ama böyle bok atmadık. saygı duyduk. lütfen biraz da siz saygılı olun gerçekleri görün.
yeni transferlerin alex dışında biriyle kıyaslandığını görmek sevindirici fikrinin tohumlarını eken gevezelik. #8798103
(bkz: bokunu çıkarmak)
maradona sevilla barcelona ve napoli gibi alt düzey takımlarda oynadığından queresma ile yapılmaması gereken karşılaştırmadır.
queresma futbolun duayenidir. mesela inter şampiyonlar ligini almıştır. queresma ilk 11 başlayıp hattirck yapmıştır.
oradan dünya kupasına gidip portekize muhteşem bir dünya kupası finali yaşatmış ama malesef son dakikalarda direkten dönen topunu iniesta tamamlamış ve yüz yılın futbolcusu olma şansını son anda kaybetmiştir.

maradona o kadar ezik bir topçuydu ki bu karşılatırmayı yersiz buluyorum..

(bkz: sen ne diyorsun ben karpuzu kabuğuyla bile yiyorum)
quaresma'ya bok atılmasını seven renkli bir arkadaşın yaptığı kıyaslama.

(bkz: kıskançlık)
quaresma kendi takımına transfer edilmedi diye kuyruk acısı bol olan fenerbahçeli bir yazarın kıyaslaması. bekle 5. haftayı gör quaresma'nın taşaklarını.

(bkz: beş bidonu toplayıp imza töreni yapmak)
(bkz: tabii ki fenerbahçe)
(bkz: ironi yaptım bez getir)
yüksek zekasıyla beşiktaşlıların quaresma aşkını alaya alan birinin kıyaslamasıdır.kafa hala 2-2 de mi yoksa young boysta mı melis?
(bkz: busayilmaz vs kobe braynt)
quaresma iyi futbolcu ama bokunu da çıkarmamak lazım artık. *
allah çarpar, git alexle kıyasla.
hacı murat ile porsche'nin karşılaştırılmasından daha abestir.
biri arjantinli dir öteki portekizlidir.
birisi emekli futbolcudur * öteki ise aktif futbol hayatını sürdüren bir futbolcudur.
queresma'nın kanırta kanırta alacağı müsabaka. çünkü beşiktaş'ta oynuyor o. hıh!!