bugün

candır o. sevilirki.
öyle bir dünya mümkün değildir.
dünyanın sonunun geldiği gösteren alametlerden biridir.
kaprisi olmayan kızdır. regl bahanesiyle çemkirmeye gerek duymayacak kadar şımarıklıktan arınmıştır. yıllarca çile çeken kadınlar var. hem regl olup hem de geçim sıkıntısı, koca derdi çeken kadınlar ne yapsın? başlatmayın lan mızmızlığınıza. bunlar bir de bir adama karı olup, çocuk doğuracaklar, ev idare edecekler ha? o mızmızlıkla nasıl oacak bilmem. şımarmayın lan.
yok öyle bi kız.
regl olmadığı zamanlarda sinirli olan kızdır. yani kesin öyledir. başka bir açıklaması olamaz.
regl dönemi öncesi bir günde yemesi gerekeni yemiş, alt viral kanalları açmış bu sebep ile ağrısız sızısız bir boşaltım sistemine kendini hazırlayarak, ağrı kesiciye ihtiyaç duymaksızın dönemi atlatan kızdır.
vardır böyle bir kızlar. Regl denen şeyi fazla abartmamak gerek. Üç gün ile yedi gün arasında olup, nasıl bittiği bile anlaşılmaz. Tabii kimisinin karnı, başı, bir yeri ağrır, onu bilemeyeceğim. Ama yine de bu dönemde sinirlenip durmak, kapris yapmak saçma. Büyütülecek bir şey yok, ergenliğe yeni girmiyorsunuz.
(bkz: ceset)
Majezik yardımı alan kizdir.
ergenlik çağını geride bırakmıştır.
Sinirli olmassa duygusal olur. Çok ta hoş olurlar. Böyle nutellaya sürüp yenilesi bir tiptir. Her an ağlamaya hazır haldedirler.
biraz tatlıyla halledilebilecek asabiyettir. *
ergen değildir, hayatın içindedir.
kızları anlamayı zorlaştıran noktalardan birini kullanmayan kızdır. iyidir.
sinirli olmaya dahi lüksü yoktur belki.
birikmeli patlama yapacak el bombasıdır. napalm etkisi gösterir.
türünün son örneklerinden. Neden sinirli olurlar onu da anlamıyorum ki ben?
Kimisi sinirli olmayabiliyor. Yani, elbette ağrılar içersinde çok kötü geçireni var evet ama kabul edelim "hastayım" diyip o haftayı kendisi için "kapris time! bu hafta bana katlanılacak, o kadar!" diyerek şova çevireni de var. Yani, etrafta aslında gördüğümüz bazı sinirliler de abartıyor olabiliyor. Çoğu erkeği de bazı bazı darlandıran da bu değil mi zaten.
olmayan kız.
(bkz: garipten sesler)
dürüst kızdır. çünkü regl döneminde hafif gerginlikler dışında sinirli olunamayacağını bilir. karşısındaki insana saygısı vardır herşeyden önce. yok sinirliyim, yok bana çikolata al, yok eben, yok deden. sinirliyim diye sizi yiyorlar haberiniz yok lan..
var olan kız. mümkündür.
herhangi ruhsal sakatlik yasamayan kiz vardir. cikolata yemeyen de.
regl dönemine alışmış bu ağrılar vız gelir bana diyen kız tipidir.
Dönem öncesi bir hafta on günlük sürede ziyadesiyle sinirli olmuştur.
Ağrısı yoktur, sakinligini korur.
Bir sonraki dönemde canavarlasma ihtimali yüksektir.