bugün

evet çıkacak olan sonuçtur. 13'ünden sonra böyle devletin de böyle halkın da böyle sistemin de anasını avradını diyip, insan gibi yaşayabileceği, iran'a dönüşmemiş biryere taşınmayı hedeflesek az olmaz.

inşallah evet çıkar da, bu şerefsizler 10 yıl sonra anlarlar hangi siki avuçladıklarını. *
referandum değişiklik maddelerinin tamamını okuyan, idrak eden maksimum insan sayısının 10.000 olacağı göz önünde olunca çıkacak sonuç muhtemel evetdir. insanlar bu değişikliği particilik olarak gördüğü sürece evet de çıksa hayır da çıksa türkiye için hiçbir ilerleme olmayacaktır. zaten eğerki partiler, sivil toplum örgütleri herhangi bir probaganda yapmasaydılar oy kullanılıcak kişi sayısını da tahmin etmek hiç zor olmazdı. maddeleri okumuş biri olarak şahsi kanaatim hayırdır. çabalarım, gönlümden geçen sonuç malum, fakat gerçekten okuyan, parti için değil türkiye için evet diyen insanlara parti için hayır diyen kişilerden çok saygım vardır. umarım insanlar 10.000'i katlar ve laik, demokratik, cumhuriyetci, atatürkçü türkiye için oylarını kullanırlar.
(bkz: nah)
hayır çıkacaktır...
hayırlı olsun.
hayır çıkacaktır...
Buradan hareketle hayırcı kanadın sandık görevlilerine pürdikkat olmalarını, sandık çıktılarının bir nüshasını almalarını ve onları kendi merkezlerine götürmelerini ısrarla öneriyoruz.

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=14835
osuruk.
mahsustan halk iradesi.
bu ülkede yaşanmaz sonucunu çıkaracaktır kanımca; ama yine de hayırlısı olsundur.
ne çıkarsa çıksın şu bir gerçek ki artık bazıları bazı şeylerin b.kunu çıkardılar.
hayırlara vesile olan günlerin akabinde dileriz ki, hayırlı bir iş olurdur.
ülkede ne kadar da okumayan , okusa da anlamayan insanların varlığının bir kez daha ortaya cıkmasıdır.
hayır çıksın inşallah evet çıkmaz sigaraya zam gelirse cinnet geçiririm.
(bkz: sigara zammı)
demokrasiden anladığımız "tayyip diyorsa kesin doğrudur." ya da "tayyip diyorsa kesin yalandır." dan öteye gitmediği sürece çıkacak tek sonuç: "her millet hakettiği gibi yönetilir"dir.
bence o maun sandıklardan recep ivedik in nenesinin resmi çıkacak.
son 2 dönemde olduğu gibi ülkedeki çakal ve koyunların arasında kalmış olan düşünebilen insanların feryadı çıkacaktır.
üstünlerin hukukunun son bulup hukukun üstünlüğüne geçişe basamak oluşturacaktır.
kaybedenin yine halk olması.
evet yada hayır diyen seçmenin hiç birinin "ulen hayır diyeyim de memleketin ebesi zikilsin" yada "ulen evet diyeyim de tayyip krallık kursun" diye sandığa gideceğini sanmıyorum. herkes doğru bildiğini yapacak. burda aslında partilerin siyaset uslubunun da oylandığı kanaatindeyim. sonuçta bu değişikliği seçmen büyük çoğunlukla kendi okuduklarından yola çıkarak değil parti liderlerinin söylemlerinden yola çıkarak oylayacak.

eğer olurda evet çıkarsa mhp nin saldırgan, geçmişini inkar eden siyasetinin, chp nin mıy,mıy, tutarsız, her duyduğuna inanıp sazan gibi atlayan siyasetinin milletin gözünde prim yapmadığı, evet diyenlerin arasında kendi seçmenlerinin de bulunduğu ayan-beyan ortaya çıkacak.

yok olurda hayır çıkarsa akp siyasetinin seçmenin gözünde artık inandırıcılığının olmadığı ve artık bu kişilerin verdikleri "halktanız" pozunun yapmacık olduğu görüşünün ağır bastığı belli olacak. ve 2011 de akp ye büyük ihtimal yol görünecek.

fikrimce devlet bahçeli ve kemal kılıçtaroğlu ve türevi muhalefet liderleri olduğu sürece tayyip bu memlekette uzun süre daha borusunu öttürür, istediği değişikliği de yapar.
büyük ihtimal sonucu evet çıkacak referandumdur.
yok evet diyenleri de anlamıyorum. neden evet diye sorduğumda 'akp yol yaptı bizim köye' gibi cevaplar veriyorlar. yani bu referandumla köyündeki yolun ne alakası var? yerel seçim değil ki bu. hadi benim yaşım küçük kafam ermiyo. yine de açtım okudum saatlerce neden evet denmeli, neden hayır denmeli diye. okuduktan sonraki şahsi düşüncem ise hayır'dır. ama evet'çiler çok güzel reklamını yapıyorlar. diğer partilerin de onayladığı yanlış bilmiyorsam 24 madddeden evetin reklamını yapıyorlar. bu tamamen çakallıktır. yok yani o 24 maddeyi hayır diyenler de dahil herkes onaylamıyor mu, sorun 2 maddede değil mi? yeseydi sırf o karşı çıkılan 2 maddeyle referanduma gitseydiniz. ha tabii, o zaman nasıl millete evet'in reklamını yapabilirdiniz ki? keşke oy kullanabilsem. en azından içimi rahatlatırdım. ama gittim söyledim babanneme. benim yerime hayır oyu vericek. bir bakıma benim de bir katkım olmuş olacak *