bugün

muhtemelen, referandumda istediği olmayan taraflarca ortaya atılacak iddia. biz şimdiden başlığımızı açalım. (bkz: başlık parsellemek)

aha buraya yazıyorum %99 yalandır. türkiye'deki ulaşılabilecek her sandığa chp ve akp ayrı ayrı, parti örgütlenmelerinden(kollar vs.) bir üyeyi gözetmen olarak atamayı planlıyor. oylamaları takip edip, hile oluyor mu diye sayımları izleyecekler ve parti genel merkezlerini haber ajanslarından önce bilgilendirecekler gidişat konusunda. yani iki parti de referandumu bu denli ciddiye alıyorken, biraz zor.
(bkz: işin içinde akp olunca hiç şaşırmamak)

önceki seçimlerde akp'nin sandık çalma olaylarına bizzat şahit olduğum için buna da hile karıştıracaklarına eminim, şaşırmamak gerekir.
hiç vakit kaybetmeden gerekli bkz' lar hazırlansın o zaman:

(bkz: ağlama melis)
Elektrik kesintileri beklentiler arasındadır.
sonucun "evet" çıkması halinde hayırcı kolpaların öne süreceği iddaadır. hemen ağlamaya başlayacakları durumdur. gerçi şimdiden başlamışlardır. (bkz: oy verirken içine kaçırmayın) (bkz: mühür fışkırır oy evet sayılır)
şahsen bana pek inandırıcı gelmiyor. adamlar bunu yapacak kadar dangalak değillerdir herhalde. oy geçersiz sayılır.
herkesinde bildiği ve inkar edemeyeceği gibi önce elektrikler kesilir , ardından birkaç dakika veritabanına ulaşılamaz , 10 dakika sonrada fark atıldığı kanallar tarafından duyurulur .
*
olacak olaydır. şereften bahsederler ama her yaptıkları şerefsizcedir.
eğer biz ülke olarak böyle bir olasılıktan yine bahsedeceksek bırakın demokrasiyi hacı. işine gelmeyen sonuç çıkınca insana çamur atmak bu kadar mı kolay?
halk bu kafayla giderken çok da gerekmeyen hilelerdir. isteyenlere istediklerini veriyoruz nasılsa.
(bkz: referandumda kopya iddiası) * *
haha çok doğal olası hatta olmazsa da şaşılası durumdur. ölülerden seçmen bile oldu hey gidi beee... uyu ey milletim.
baştan edit: seçimlerde hayır oyu vereceğim.

bu başlıktaki gibi bir durum olsa bile, bu durum akp nin suçu olmayacaktır beyler. seçimlerde bir partinin en önemli görevi sandığa sahip çıkmaktır. haa, çıkmıyor musun? o zaman vıyaklayamayız oylar çalındı diye. çaldırtma! bu kadar basit.
Taraf olma konusunun ötesinde;
oy verdiğin bile olsa, bu şaibesel durumlar için adalet duygun devreye girmiyor ve konunun üstünün kapatılmaya çalışılıp, yangından mal kaçırılırcasına oldu bittiye getirilmesinden rahatsızlık duymuyorsan zaten bitmişsin!
Sırf kazanmak uğruna ya da sırf tarafsın diye taraf olduğunun yanlışlarının üstünü örtmenin senin için vicdanından daha önemli olduğu dünyana karşı ne kadarız, gücümüzün ölçüsü ne tartışılır ama tek birimiz bile hepinizden cesuruz...!
Bu da dursun burada sözlük...
Düşünüyorum da ben evetçi olsam bunlar kazanmak için bu haksızlığı yaptıysa olur da bir gün ters düşersem bana neler yapmaz diye korkardım!!