bugün

Olmasını beklediğim durumdur. Ayrıca biryerlerden hatırlamaktayım...
bu kez daha farklı yöntemler kullanılabilir diye düşündüğüm olay.
yerel seçimlerde ülkenin başkenti ankara'daki geçici elektrik kesintisinden sonra başımıza gelme ihtimalinin olmasını düşündürten olay.
(bkz: bu ülkede her şey olur)
eğer kışa rastlamış olsaydı, o saatlerde hava kararmış olacağından oy çalma sandık değiştirme gibi hadiselerin bolca yaşanması, bunun için erkan yolaç' ın çağrılıp evet- hayır oynatması, hiç evet yada hayır demeyen tarafın kazanacağı bir yarışma yapılması muhtemeldir.
sürekli de elektrik kesilmez herhalde. Daha yaratıcı olurlar kanımca artık. Oy pusulaları çöplerden toplanmıştı en son. Bakalım referandumda neler göreceğiz.
aynı taktiği uygulayamayacakları için referandum ortasında su basması olacaktır tahminimce. bir grup yandaş insan bidonlarla oy verilecek mekanlara su boşaltacaklardır.
(bkz: el feneri ile hayır vermek)
ayrıca,

Hayırlısı olsun dediğimiz durumdur.
beyaz renk ile yazılmış evet leri saymak daha kolay olacaktır.
Aynı zamanda bazılarının Elektrik kesintisinden ne anladıklarını da daha doğrusu ne anlamadıklarını da açığa çıkartan durumdur.
Ne tesadüftürki tam yerel seçimlerin ortasında çat diye giden elektrik, çöplerden cıkan pusulalar...
Elbette Ampullerle parlayan bir yerde sandıkları kaçırmak, oyları çöpe dökmek falan zor işlerdir, bunları kabul ediyorum. Ancak hangi renkle evet hangi renkle hayır yazacağı gerçekten merak konusudur.Yine iş bu konuda önemli olan Ampullerin parlak olması, sözcüklerin renkleri önemli değil yurdumuzun içinde bulunduğu durumdur.
Herkesin olayı işine geldiği gibi çarpıtacağı malumdur, mensubu olunan partinin pek çok karikatürü çizildi bu çarpıtmalar ile ilgili. *
Hayırlı olsun efendim.