bugün

bakın açık ve net söylüyorum içinde bulunduğumuz ahlaki çöküşün önüne başka türlü geçmemiz imkansız hale gelmiştir.

ırz can ve mal güvenliğinin sıfıra indiği bir toplumda yaşıyoruz. bununda tek nedeni cezalarımızın yeterince caydırıcı olmaması.

adam bir kızın evine girip, tecavüz edip öldürebiliyorsa bunun başka bi izahı olmaz. çünkü bütün bu işlediği suçların karşısında alacağı ceza maksimum on senedir. ve bu ülkede her yedi senede bir af mutlaka çıkar.

eğerki tecavüz, gasp, ve adam öldürme cezalarında recm uygulansın. aynı suçlar defalarca işlenmeyecektir.

yoksa bu devran böyle sürüp gidecek. daha kaç kişinin canının yanmasını bekliyoruz.

en etkin ve kesin çözüm recm cezasıdır.

sözde laik ve ulasalcı arkadaşlar için not: bu cezalar eski türk devletlerinde de uygulanıyordu. şeriat propagandası yapıyor demeden önce bunu düşünün.
recm cezası islam hukuunda uygulanması en zor olan cezalardan biridir. kimi diyor ki islam da recm var, aşağılıyor güya. ama hiç incelemiyor neden böyle bir ceza getirilmiştir, uygulama hükümleri nedir.

bir kere recm için en az dört şahit gereklidir. çünkü iki kişinin zina ettiğini gördüm diyen 4 şahit olmazsa kesinlikle kanıtlanmış olmaz. peki sormak istiyorum aile mahremiyetinin inanılmaz derecede önemli olduğu, peygamberinin "akşam evlerinizin perdelerini çekiniz" dahi dediği bir dinde bir zinayı 4 kişi nasıl görebilir??? mümkün görüyorsanız bilmiyorum ama ben mümkün görmüyorum. zaten şeriatle yönetiliyordu diye yerden yere vurduğunuz osmanlı bile yüzlerce yıl devam etmesine rağmen, resmi olarak bakıldığında recm cezası verilen kişi sayısı bir elin parmağını geçmez. 3 müydü 4 müydü neydi tam hatırlayamadım şimdi..

bu ceza zinanın ne büyük günah olduğunu, toplumun ahlakını, aile birliğini derinden sarstığını, yaparsan bu denli bir ölümle göçüp gitmeyi hakettiğini (kimse bilmeyebilir,sen biliyorsun sonuçta ne yaptığını) anlatmak açısından önemlidir.

gelelim baştaki mevzuya.. bu ceza tekrar getirilse bile uygulamada yukarıda yazdıklarımdan dolayı basit olmadığı için pek bir şey değişmeyecektir.

kaldı ki recm zina nın cezasıdır. tecavüz, adam öldürmenin cezası ölümdür. bu cezalar verilseydi, yani idam kalkmasaydı bugün bu suçların bu kadar artacağını bende düşünmüyorum.

edit: recm evli olup zina edenlere verilen bir cezadır ayrıca. bekar olunduğunda cezası farklıdır.
zalimce bir gereklilik. hiç bir insanın başka bir cana kıyma yetkisi olamaz. ancak canına kastederse o zaman bu hakkı elde eder. allah'ın verdiği canı sen ne haddini alıyorsun? recmin islam'da yeri yoktur.
şeriatla yönetilmesi imkansızlaşmış bir ülkeye şeri hükümleri sokma çabasıdır. gerekli alt yapı üst yapı mevcut değilken şeri hükümler getirilemez. çünkü bu ülke şeriatla yönetilmeye müsait değil. bu yaptığınızla ancak şeriatı bilmeyenleri islam düşmanı yaparsınız. cezalar caydırıca değil, daha ağır olmalı bilmem ne gibi görüşleriniz tabi ki olabilir, ama recmi, kısası, diyeti fidyeyi katmayın kardeşim. şeriatı tanımayan islamdan uzaklaşıyor.

edit: ha önce hazırlıkları gerçekleştiririz, kendimizi geliştiririz, o zaman bal olur kaymak olur. sen önce faizi bi çıkar ülkenden. önce başı kapalının hakettiği zaman istediği yerde çalışabilmesinin önünü aç. devlet idaresini dinsizin eline verdik biz bu ülkede hangi şeriatı haykırıyoruz şimdi? Allah milletce belamızı vermesin diye dua edelim hele önce.
suç oranlarının sıfıra indirilmesi bakımından önemlidir.