bugün

stresini kılıçdaroğlundan başka kimseden alamayan insan.
kendisini saçma sapan bahanelerle eleştiren insanların alayını toplasan yine de kendisinin tırnağı etmez.
TKP Torbalı ilçe Başkanı Erkan ALTUNER'e, astıkları afişten dolayı hakaret davası açmış kişidir.
http://haber.sol.org.tr/d...kartina-dava-haberi-56523
Filistin li lider Ahmed Cibril den ayarın daniskasını almıştır.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/20907593.asp
son 3 seçimde oy vermeme rağmen, on senedir başarısız dış politası ve ustalık dönemi icraatları nedeniyle artık oy vermeyeceğim ve hiçbir ortamda desteklemeyeceğim siyasi.

(bkz: pişmanlık)
görsel
her dediğim olsun diyen kaprisli yaklaşımıyla beni bile kendinden soğutan adam. kendini iyice kral sanmaya başladı.
çamlıcaya cami yaptırmak gibi gereği ziyadesiyle tartışılır konuda zaman gazetesi yazarı tarafından bile eleştırilmiştir, gerisini siz düşünün, he birde başbakandır.

http://www.ensonhaber.com...i-tepkisi-2012-07-04.html
ülkemizin başbakanıdır, akp'nin genel başkanıdır. bu basit tanımlamadan sonra bir iki detaydan bahsetmek lazım.

global krizlerin koptuğu, ülkelerin battığı, dünya haritasının yeniden şekillendiği bu dönemde başbakan erdoğan'ın üstlendiği rol ya da idealleri (her zaman komplo teorileri üretmemek lazım değil mi?:) enteresan ve bir kadar da kafa karıştırıcı. hatta düşünme şekline bağlı olarak ürkütücü bile olabilir.

- bırakın izlanda ve yunanistan'ı, portekiz ve ispanya gibi daha büyük ülkelerin kriz içerisinde boğulduğu bir ortamda hatta almanya'nın euro bölgesinden çekilme fikrini yüksek sesle dile getirmeye başladığı bir dönemde erdoğan liderliğindeki ak parti hükümeti global krizden (altını çiziyorum) etkilenmesi gerektiğinden çok daha az etkilenmeden çıkmaya çalışıyor. (hatta çıkıyor)

- tüm komşularla barış üzerine kurulu ilişkiler havasından çabucak çıkıldı. başbakan bir bakıma söylediklerini çabuk unuttu. sırtını rüzgara verdi hızlandıkça hızlanıyor. iran ve suriye sendromları, tavırları malumunuz...

- amerika ile ilişkiler akp hükümetinde belki de hiç olmadığı kadar sıcak ve yakın.

- cemaat ile beraber yürünen yollar beraber ıslanılan yağmurlar artık yetmez oldu. bir ipte iki cambaz oynamaz oldu. özel yetkili savcılar, mahkemeler oldukça güçlendi ve başbakanın bu konudan oldukça rahatsız olduğu aşikar. hatta cemaat ile oluşan gerilimde "bitsin bu sıla hasreti" diyerek yaptığı çağrı f.gülen'i türkiye'ye getirerek bir bakıma kontrolü daha sıkı tutmak anlamında da yorumlanabilir.

- son günlerde artan "öcalan'ın" ada dışına çıkarılıyor yorumları da iyi incelenmeli. Leyla Zana'ın u.s.a destekli "erdoğan'a git çağrısı" karşılık buldu ve terör konusunda çözüm olarak leyla zana bile erdoğan'ı işaret etti.

bu nokta da şöyle de bir iki tahmin yürütmek isterim. tüm bu veriler sonucu erdoğan'ın cemaatten ayrı yürüdüğü, daha büyük noktalara gözünü diktiği sonucu beliriyor sanki. amerika'nın da yeni orta doğu haritasının oluşmasında türkiye desteğini istediği hatta bu sebeple türkiye'ye bölgesel güç olma kapısının açıldığı da kulaktan kulağa dolaşıyor.

hatta israil ile yaşanan gerilimin bile son bulacağı (belki de bulduğu) iki ülkenin de, liderlerinde orta doğu da aynı ortamı yaratmak istediği söyleniyor.

benim tahminim pkk terörü de akp hükümeti zamanında son bulacak. erdoğan pkk'yı bitiren lider olarak tarihe geçecek ve elini çok ama çok daha fazla güçlendirecek. ama bilemediğim nokta bunun karşılığında ne verecek? neyi feda edecek?

bütün bu gelişmeler sonucunda dünya nasıl bir hal alacak, erdoğan nasıl bir yol haritası izleyecek? belki de türkiye'nin yetiştirdiği en ilginç liderlerden birinin ülke gelişimine ya da tökezlemesine nasıl katkı yaptığını çok yakında hep birlikte izleyeceğiz. tek tahminim bunlar çok yakın bir gelecekte olacak...
(img:#291933)
akp nin genel başkanı.
türkye nin malesef %50 si gerizekalı. bu gerizekalıların bir gerizekalıya oy vermesi normal.
(img:#291934)
çok garip bir insan. pazardan pembe çorap alsa "niye bunu seçtiniz efendim" deseler, "ben seçmedim, halk bunu istedi" diyecek neredeyse.
samsun da patlayan toki kolpası ile gözden daha da düşmüş başbakan.
aslında işin sorumlusu eski görevi sebebiyle bir nevi erdoğan bayraktar olmasına rağmen herşey benden sorulur herşeye karışır burnumu sokarım ben başbakanım tavrından dolayı orta karadeniz illerinde oy kaybetmesi çok muhtemel zira temmuzda yağan yağmuru suçlamakla nereye kadar.
edit foto (img:#291896)
En çok satanlar listesinde ilk sıradadır.
filminin nasıl biteceği herkes tarafından merakla beklenmektedir

ömrümüz yeterse göreceğiz bakalım..
farkettiniz mi? ortalarda yokken ülke ne kadar sakin ve huzurlu.
suriye tarafından savaş uçağımızın düşürülmesinin ve iki şehit vermemizin baş sorumlusudur. eğer bizi yakından uzaktan ilgilendirmeyen bir iç savaşa taraf olursan, sürekli suriye yönetimine saçma sapan mesajlar gönderip diğer ülkeleri suriye'ye karşı kışkırtmaya çalışırsan adamlarda gelir uçağını düşürür. bütün güç kendi elinde olmasına rağmen suriye'nin yaptığı bu saldırganlığa karşı bu ülkeye savaş açmayada korkuyor. çünkü Türkiye savaşa girse önümüzde ki seçimlerde o ve grubu meclise dahi giremez. çok sağlam oy kaybederler. kendisi bunun çok iyi bilincinde olduğu için gene sadece suriye yönetimine boş mesajlar göndermektedir. Olan ise uçağımıza, iki pilotumuza ve ailelerine olmuştur. Aynı zamanda Türkiye ise bu düşürülen uçak olayından dolayı uluslararası platformlarda çok büyük prestij kaybetmiştir. Çünkü diğer ülkeler savaş nedeni olan bu olaydan sonra hiçbir karşılık veremeyen Türkiye'nin sanıldığı kadar güçlü bir orduya sahip olmadığını düşünebilirler. Türkiye'yi fazla abartmışız diyebilirler.
gereksiz konular olduğu zaman memleketin gündemini günlerce işgal etmesine rağmen samsun'da 11 vatandaşımızın ölümü hakkında konuşurken göremediğim kişidir. yıllar önce istanbul'da sel felaketi sonrası 30 kişi ölmüştü, derenin intikamından bahsetmişti, ''yıkacağız dere kenerındaki evleri'' falan dedi. ortada yıkılan falan bir yer yok tabii üstelik birde derenin üzerine fatih kolejini kondurttular.

ortalık biraz durulunca gider samsun'a alkışlarla şakşaklarla karşılanır, seçim zamanı gelincede alır % 60 oyunu, vallahi çok güzel yere dükkan açmış, kendisini ve ona oy verecek samsunluları gözlerinden öpüyorum. hakkettiğiniz gibi yaşamaya devam edin...
kendisi başa geçti geçeli içine sıçılmayan kurum kalmış mıdır merak ediyorum.
kendisi başa geçti geçeli hiç işle alakası olmadığı halde sırf kendine yakın kesimden başına bir adamı atamadığı kurum veya müessese kalmış mıdır merak ediyorum.
yeri geldiğinde her şeyi konuşup tartışabilmeliyiz diyen, ancak sadece diyen başbakandır. insanın söylediğini yapıyor olması en makbulü, hele de müslümansa... yanılıyor muyum?
http://www.youtube.com/watch?v=w-kwGfk0Fnc&feature=related
yalakaları kopya skandalı konusunda ses çıkarmıyor. yakında ötmeye başlarlar. muhtemelen şu an zaman'dan, stv'den hangi yalan argümanları kullanacaklarını ezberliyorlardır.
dün askerler korucular şehit düşerken ailesi ile havuzda vakit geçiren başbakanımız. Sana göre bu tip haberler normal herhalde ama bize göre pek öyle değil. Tanım olarak da iyice gözden düşen, ustalık döneminde adaletten uzaklaşan, son döneminde artık tanıyamadığım başbakandır.

Gücü yeten kendisini hapisten çıkartacak kanunları çıkarttırmış, gücü yetene askerden kaçmak için kılıf bulunmuş, 75 milyona ait arazileri çalan hırsız piçlere bu arsalar peşkeş çekiliş, güneydoğuda %75 kaçak olarak kullanılan elektrik namuslu vatandaşlara ödettirilmiş, şikecilerle ortak iş tutulup topluma bunlarla mücadele etmeyin sonunda bunlar kazanır denilmiş, teröristlere moderatör ülke önünde abicim çekilmiş, her şehit'ten sonra bir bdp liye yemek ısmarlanmış, dost denilen Esad la Amerikanın menfaatleri doğrultunda düşman olunmuş, Kaddafi'yi Amerikan menfaatleri için satan kansız piçler milletin parasıyla istanbul'da beş yıldızlı otellerde ağırlanmış, en sonunda ergenekon ve balyozcularla mücadele eden tüm sivil insiyatif öksüz bırakılarak bunlarla da iş tutulmuştur.

Sayın başbakan farkındamısın ki topluma verdiğin mesajlar şöyle "güçlüyle, zorbayla uğraşmayın, bunlar bir şekilde yolunu bulur olan size olur, Amerika'nın da her dediğini yapın". Bin tane iyi şey yapsan da tek bunun için ömür boyu beddua alacaksın. Sana verdiğim oylar haram olsun diyeceğim ama o kadar adaletten kopmuşsun ki haram ne demek onu da hatırladığını sanmıyorum. Yazıklar olsun, Allah'tan kork.