bugün

(bkz: allah belanı müezzin selanı versin)
türkiye nin gelmiş geçmiş en iyi 2. başbakanı.
atatürk yaşasaydı, sayın recep tayyip erdoğan'ın partisine oyunu verirdi.
kemal kılıçdaroğlu'ndan çok fena bir biçimde ayar yemiştir.

(bkz: kemal kılıçdaroğlu nun kolu)
kadinlara karsi siddetiyle unlu, sarkici mi, mafya mi, lahmancucu mu ne oldugu belirsiz biri hakkinda gereginin yapilmasini arz etmis, dunyaca unlu turk piyaniste karsi yapilan siddetti saldirilara gikini cikarmamis bir basdisahtir.
Aygaz'la nüklüer santrali bir tutan adam.
bugünkü grup konuşmasında chp ve baykala bel altı vurmuştur. kaset komploları sebebiyle. ülkemin başbakanı bu kadar olmamalı . hani kasımpaşalılık, hani delikanlılık, hani dindarlık?
şakşakçılarının belli başlı soruları cevaplaması şarttır.

bop eşbaşkanlığı
kenan evren'in yargılanması
milletvekili maaşıyla dünyanın en zengin 7. politikacı olması

sözlükteki şakşakçıları, karizmasının hesabını yapacağına yukarıdakiler hakkında biraz kafa yorsun.
her şey bir yana, ortada bir zorunluluk olmamasına karşın türkiye'yi nükleer çöplüğe çevirmekteki inadı için bile nefret edilecek tiptir. ülkeye bu kadar düşman, cebine bu kadar dost olan bir başka başbakan görmedi bu ülke.

(bkz: ibrahim tatlıses)*
delikanlılığı ile sevilen kişi. (bkz: başbakanın delikanlı yanını sevmek).
delikanlılığı, askerliğin yan gelip yatma yeri olmadığını belirterek oğluna 21 gün askerlik yaptırmasında yatar.

bir aynalı tahir, bir de recep tayyip... delikanlılığın kitabını yazmışlardır kesinlikle...
delikanlı adamdır. başbakanlık çok yakışıyordur kendisine. karizma desen var hepsi var yani. bir de kılıçdaroğlu'na bakar mısınız? o boyla türkiye'nin başbakanı olduğunu düşünsenize? o tiple bide.
kendisi o kadar yakışlı, delikanlı, karizmatik bir adamdır ki, kendisine oy veren seçmenlerine "domalın" dese hepsi domalır.
Böyle giderse sabancı ve koçlara rakip olacak kişidir.
senelerdir katlanamayanlara rağmen başbakandır ve seçimlerde tekrar, kuşkusuz başbakan olacaktır. bu adama laf atınca kızlar yazıyormuş diye duydum da harbiden hee. bi keresinde atatürkçülük oynamıştım baya bi kız yazdı ama sevgilim var.
--spoiler--
o davos'ta tekti
alayına yetti
adam gibi adam
recep tayyip erdoğan
--spoiler--
kendisine oy veren milletiyle adeta alay ediyor. tüp almayacakmışız, riski varmış vs. vs. ulan düşünüyorum da, milletimi düşünüyorum. japonya'da 50 kişi radyasyon'a maruz kalıp ölümü göze alıyor, vatandaşlarının sağlığı için, ölmemesi için riske atıyor hayatını, bizim milletimiz de kendisiyle dalga geçen adama tutup hala oy veriyor.

edit : anlaşılmamışlarımın 2. sırasına oturmuş. vay be. doğru söyleyeni harbiden kovuyorlarmış.
spot lambalar altında istemsiz, mecbur, zorunluluktan terleyen-terlemek zorunda olan üstat.
Son zamanlarda ard arda patlayan gaflarla Tansu Çiller seviyesine ulaşmıştır...

(bkz: rte usulü gaflar)

Edit: Tüp -Nükleer tehlike olayından sonra, tansu çiller mertebesini de aşarak yıldırım Akbulut katına yükselmiştir.
cok sakaci bir basbakan kendisi.
iddia edildiği gibi kendini değil,gürcü özerk bölge yönetimi başbakanı'nı selamlayan türkiye cumhuriyeti başbakanı .
çok sıkı kapitalist.

(bkz: durmak yok yola devam)
--spoiler--
çok sıkı kapitalist.
--spoiler--

bu adamın ideolojisi ılımlı islamdır.

partisinin sınıfsal tabanı ise kapitalizmin egemen sınıfı olan burjuva değil, ılımlı islamla birlikte gelen asalak mafya-tarikat-gladyo burjuvazisidir.

ayrıntılı bilgi isteyen; (#10824294)
ılımlı islamı benimsiyor görünmesi onun kapitalist olduğu gerçeğini değiştirmez.

kaldı ki ılımlı islamcılık diye bir ideoloji dünya'da başka yerde yoktur, olamaz da, kimseye de anlatamazsın.

olur da anlatırsan çok fena makara konusu olursun.

fazla söze gerek yok, bir deyim kadar basit her şey:

(bkz: sinekten yağ çıkarmak)
ne kadar tv'de görsem: ona yatırım yapıcaz, bunu özelleştricez, yok efendim sıcak para, yok efendim şuna yatırım yapıcaz diyen:
"başbakan gibi değil tüccar gibi konuşan adam.
birileri onun görevinin yatırım yapmak olmadığını hatırlatmalı."

http://www.itusozluk.com/...n/sayfa/2/?ara=t%25FCccar