bugün

partisini ilk kurarken şahsı aynen bu şekilde söylemişti,
bu yeni siyasi partide asla bir lider diktatoryası oluşmayacak.
https://www.youtube.com/watch?v=kD5vEQmIgZI#t=5m01s
çok kısa davutoğlu ve binali dönemini saymazsak akp genel başkanlığını bırakmamıştır.
Hangi günahın bedeli bu eleman.
(bkz: rte)
(bkz: akp ile geçmediğimiz köprülere 72 milyon ödememiz)
Fabrika kurmamıştır.
18 yılda yaptığı hiçbir şey yoktur. Koltuk sevdalısı olmak dışında.
Mevduat hesaplarimiza el koymasindan korkar olduk.
kendisine de partisine de oyum hiç nasip olmadı, referandumlar dahil...
Sarayda ejder meyveli smoothie içmektedir.

Bu arada halk sefalet içinde.
Türkiye de alt yapı projeleri mi yapmış. Ulan yaptıkları inşaat başkada bir bok yok ortada.
Chp cok kotu diye savunulmasinin mantigini cozemedigim baskan.

Kardesim chp kotu diye erdogan’in son zamanlardaki yonetimi neden iyi olsun ki? ikisinin ne alakası var yani?

Chp sahiden boktan bir partiyse bile 18 yildir bilfiil iktidardasiniz. Bu istikrarla her seyin cok mukemmel olmasi gerekirdi. Ama cok berbat. Simdi chp’ye niye yuklenelim. Bu sizofrenidir.

Gercekten biktim artik bu chp lafindan. Bu sistemde siyasi partiler sanki cok onemliymis gibi.

Biraz ciddi olun artik, bu memleketi kuponla mi aldik?
Öldü sandım..
imf'ye 'siz bize siyasi rol biçemezsiniz' diyerek posta koyan ve imf'ye 5 milyar dolar borç verme teklifinde bulunan lider. bu olayı dün cüneyt özdemir'le canlı yayın programı yapan ali babacan bile doğruladı.

saray'da ejder meyveli smoothie içiliyormuş. bu eleştiriyi yapanlar da erdoğan'dan önce köşkte 1000 liralık şampanyaları içenleri destekliyor. ne yapalım şimdi? eskiden köşkte içilen 1000 liralık şampanyaların listesini mi dökelim buraya? kimseyle tartışmak istemiyorum ama böyle saçma sapan şeylerle erdoğan'ı eleştirirseniz halkın gözünde itibarını arttırırsınız sadece.
yediği bütün haltların faturasını geçmişe kesmeye çalışanların hazin sonunu temsil eder.

ne demişler;

keser döner sap döner gün gelir hesap döner.

buyrun;

https://www.youtube.com/watch?v=wC5RIm5Snwg
Siyasetçi olmasaydı ne olurdu diye çok merak ettiğim kişi. Hangi meslek grubunda tahayyül etsem bir şeyler ters gidiyor.
solda bir başlık vardı açmadım bile 'sesekayı batırmış adama ülke emanet etmek' diye.

o şerefsize, teröriste 'ne istedinizde vermedik' diyen adama ülke emanet ediyosun ya be göt demek isterdim ama değmezdi.
Bak hele bak ne çabuk normalleştirdiler sarayda ejder meyveli içecek içmeyi

Ulan davar devletin salgında halka yardım yapacak kadar bile parası kalmadı halktan gelecek 10 TL ye tamah edecek düzeye geldiler hala ama şampanya içtiler diyor

Köşk dediğinin faturası ile 1100 odalı saray bir mi amk

Zaten 1100 odalı saray varken bir de Marmaris'e saray yaptırmak normal mi amk

Halk Antep'te açlıktan kendini yakarken, istanbul'da köprüye kendini asarken türk milletinin ödediği vergilerin parasıyla Suriyeli Araplara 40 milyar dolar harcamak üstüne de pişkin pişkin bir 40 daha harcarım demek normal mi amk

Bir de davar bize ne söyleyip söylememiz gerektiğini anlatıyor

IMF ye borç vereceğine inanan tiplerin halktan 10 TL para yalvarılmasına bahanesi ne hakikatten merak ediyorum kesin vardır bir bahaneleri

Tartışmak istemiyorsan sorun değil de abuk sabuk yorum yaparsan gel tartışalım babuş daha satılan tarım arazileri,fabrikalar, lojistik şirketleri, ormanlık alanlar,su kaynaklarını saymıyorum saysak buradan Çin'e yol olur.
Turk halkinin gunahlarinin dunyadaki karsiligi... ağır imtihan...
Coronayı düşman ilan edip baskın seçime girebilir. Tabii ki böyle bir hata yaparsa kaybeder.
Ne yaparsa yapsın gönlümüzün tacıdır. Karşılık beklemeden sevdik...
Seçimi ha erkene almış, ha geç kalmış, ha trafoyu kediler basmış.. Ne olursa olsun seçimin kaybedeni olacağını düşünüyorum.
15 temmuz gecesi sahip olduğu gücü koltuğundan kalkmamak adına paylaştı.

o tarihten sonra söz hakkı %50 erdoğan'daysa %50 de o gece yapılan pazarlıklar sonucu herkesin malumu koalisyona devredildi. perinçek'in de dediği gibi 'artık erdoğan türkiye'yi değil türkiye erdoğan'ı yönetmeye başladı' ama buradaki türkiye doğu beyin kafasındaki türkiye tabi.

anlaşma erdoğan için ne kadar zararlıysa arka plandakiler için de o kadar karlı oldu. devletin her kademesinde diledikleri gibi at koştururken bunu erdoğan'ın gölgesi sayesinde yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. yapılan her hamlenin doğurduğu kötü sonuçların ihalesi nasılsa onun üstünde kalıyor.

erdoğan bugün sadece bahçeli'ye bağımlı değil. elbette onun da içinde olduğu çok daha kapsamlı bir ekibe muhtaç.

bahçeli neden meclisten geçirdi başkanlık sistemini ve erdoğan'ı en tepeye oturttu? bazı salaklara göre kaseti olduğu için. tabi ya.

yani adam aşağılanıyor bazen de aslında tam bir satranç ustası. ilk geldiğinde şimdiki ortaklarına karşı cemaatle işbirliği yaptı sonra hdp'ye sarıldı ondan sonra cemaat'i halledip mhp başta olmak üzere senelerce kendisini bitirmek için uğraşan ekiple sıkı anlaşma yaptı.

buradan da sıyrılabilecek mi ben gerçekten merak ediyorum. hikaye sonu iyi gözükmese de bitti bu iş diyemiyorum çünkü adam sürprizlerle dolu. göreceğiz.
en büyük şansı, türkiye cumhuriyeti tarihinin en kötü muhalefetine denk gelmiş olmasıdır. aklı olan hiçbir insanoğlu kemal kılıçdaroğlu gibi bakkal yapsan batıracak bir adamı desteklemez.
kendisinin zaten chp içerisindeki alevi-kürtçü tayfanın çoğunluk olması sebebiyle inmediğini biliyoruz koltuğundan.

ülkede ciddi bir kaliteli siyasetçi açığı var.
Bomboş abartılan zat.
Türk tarihini Tartışmasız en büyük lideri evet Fatih sultan Mehmet sadece Bizans’ı yenip istanbul’u aldı ama reis tüm dünyaya karşı mücadele edip ülkemizi bu hallere getirdi.

Ovit Dağı tüneli , 14200 metre, boru değil.