bugün

gece uyunamadığı için veya akşamdan kalma olduğu için okula gidemeyen bireyin rapor almak için doktora söylediği yalanlardır. tasvip etmiyoruz tabi...
başarılı bi tanesi boğazı öksürerek kızartmak ve doktora boğazım ağrıyor demektir.
kolu, bacağı vb. alçıya alıp da rapor istemek. alçıyı yaptığın yerden alsaydın derse, abi sen yaz ya deyin. olmadı kırmızılı yeşilli* bir şeyler gösterin ikna olur.
Kişisel olarak, son yaşadığım olaydan sonra söylemekten vazgeçtiğim yalanlardır. Düzenli olarak sınava giremeyen ya da sunumunu kaçıran bir öğrenci olan ben yine düzenli aralıklarla revirden rapor alıyordum. Ta ki o güne kadar!

Sunumumu yapamadığım için revire gittim, kolayca rapor alacağımı düşünerek. ancak doktorun sürekli rapor yazmaktan çıldırdığını ve gerçekten hasta olmayana rapor vermediğini öğrendim. içeri girdiğimde öksürdüm ettim, baktı hatun kişi. Boğazın kızarmış falan filan dedi. Ben de tam bir mal gibi 'evet öksürüğün üzerine bi de regl olunca cart curtu yapamadım' dedim. Hatun birden önündeki bilgisayara baktı ve 15 gün önce de aynı sebeple rapor almışsın; dolayısıyla regl olman mümkün değil' deyince ben mala bağladım tabi.Sikindirik bi öksürük ilacı yazıp gönderdi beni.

neyse, yeni yıldan isteğim söylediğim yalanları unutmamak, amin. * * *
(bkz: astım)
çocukluktan kalma damar şişmesi var elimde rapor almak için her doktora gittiğimde bunu kullanıyorum onlar saf gibi biton röntgen tahlil yapıyolar aslında nedeni yok ama maksat gıcıklık olsun işte *
hayali insanlar gördüğünü söylemek. siz söylemeyin ama. rapor vermemekle beraber psikiyatrise yollamaya kalktı. zor ikna ettim.