bugün

internet alemine düştüğümden beri görmüş olduğum en büyük boykottur. Daha bir sene evveline kadar her paylaşım rapidshare serverlerine yükleniyorken şimdilerde tek bir link bulmak bile şans sayılıyor.
Gerçi uploaderlerin söylemlerine göre bu duruma düşmelerinin sebebi de yine kendileri. halen dosya paylaşım sitelerinin en iyisi/hızlısı/rahatı olduğu söylenen sitenin kullanıcılarına sunduğu bonuslardaki azaltım, kotalandırmalar, dosyaların sık sık silinmesi gibi nedenlerden dolayı bu boykota maruz kaldığı söyleniyor.
bazı görüşlere görede bu işten çekilebilecekleri söyleniyor, neden olarakta yasal bir çok telif davası ve cezalar gösteriliyor...

baştada söylediğim gibi benim görmüş olduğum en büyük boykottur, hatta yıllarca milleti ttnet e karşı kışkırtma çabalarımız bile bunun yanına yaklaşamamıştır.

(bkz: hay ben böyle işe)
hotfile bomba oldu rapidin boykotlanmasından sonra. asıl sebep, rapidin aksam 18:00 dan sora premiumlu kullanıcılar haric normal kullanıcılara hizmet vermemesi diye biliyorum.
desteklediğim boykottur . rapidshare kendi sonunu hazırlamıştır puan sistemi kaldırılmış ardından sitede büyük bir değişikliğe gidilmiş , üyeler rapid puanı almadan dosya indiremez hale gelmiştir . dolayısıyla rapidden elimizi ayağımızı çekerek en büyük rakibi hotfile'a sarıldık ve hotfile şu anda en gözde indirme sitesi haline geldi .