bugün

Her zaman toplumun en ezilmiş, en gereksiz insanlar olarak gördüğü kitledir. Mesela niggalar ve kürtler bunların en küçük iki örneğidir. Aklı başında adam rap mı dinler, aykünüz kaç acaba?
(bkz: zevkler tartışılmaz)
ergen nüfustur. evet.
dinlemeyenlerce eleştirilen kitledir.

yov yov,

orada durun dostum.

rap deyince sadece arsız bela mı geliyo aklınıza.

eminem gibi bir gerçek var ortada.
ilk olarak kürtlerinki rap değil arabesk bildiğin. 2. olarak rap dediğin gibi zencilerin şarkısıdır çünkü adaleti, kendilerine yapılan haksızlıkları anlatır. asi bir türdür. diğer pop şarkıları gibi her boku aşka bağlamazlar. ancak türkçe rapi ben de pek beğenmiyorum. sözler çoğunlukla saçma oluyor.
Kiyaslamayi yapanin mk. Tamam arabesk rap denilen saçma sapan seyi kürtlerin dinlediği doğru ancak Türkçe rap icin bunu soyleyemezsiniz.Kaç yasina gelmiş hala rap dinleyen insanlar tanıyorum. Rap gerçekçidir, masal anlatmaz insana. Zaten hep doğruları anlattığı için ve insanlarin aykü seviyesinin düşük olmasından dolayı türkiyede çok fazla kitle edinememiştir. Ayrıca yapilan bir araştırmaya göre rap dinleyen insanlarin daha zeki oldiklari gozlemlenmistir.Ne yani hande yener mi dinleyek?
rap herkese hitap eder . melodiden çok sözler ön plandadır. ayrıca şöyle şeylere hakaret etmeyi yargılamayı bırakın artık lanet olsun ne kadar geri kafalı insanlar var ağlamak istiyorum . yine klasik lafimi kullanacağım ; iğne yerine rap mi kullanıyorsun ay gotume rap battı ehehe.
rapi hayattan istediğini almış, yani mutlu biri dinlerse hiçbi bok anlamayacaktır. Çünkü rap hayattan hiçbir bok alamamış fakir insanlar için. Yani benim gibiler için.
rap herkese falan hitap etmez bunu kim söylüyorsa götünden uyduruyor. rap herkese hitap etmeye başladığında artık rap olmaz pop olur, bok olur. bunun örneklerini saymaya kalksam sabaha kadar konuşuruz. ama en basitinden azılı bir sansar fanı olarak, sansarın önce eski şarkılarını ardından da bandröllü albümlerini bir dinleyin gelin öyle konuşalım derim. psikopat yazarımız son şarkılarından birinde "sansi pop'a mı kaymış ? hayır." derken bile bildiğin pop yapıyor.

pop elmassa rap kömürdür, çok para etmez ama seni ısıtacak olan odur, gerçekçidir. Hayatın içinden gelir. T-rip gilişmiyir imi diyen ergenuslara sesleniyorum, rap kavga ister.

ayrıca sokaklarda onlarca ceza, yüzlerce sagopa var türkiye'ye de hakaret etmeyin.