bugün

ramazan ayında müslümanlar oruç tutarken, içilmemesi durumunda herhangi bir yaşam fonksiyonun kaybı söz konusu olmayacak olan redbull içeceğini elinde sallandıra sallandıra içen kişinin ahlakının hangi düzeyde olduğunun merak edilmesidir.

arkadaşım su içersin hadi sigara içersin redbull içmek nedir yahu? hiç mi haysiyet, onur, saygı adına birşeyler kalmadı? türkiye'nin kafir ülkesinden farkı kalmıyor sizlerin sayesinde. yazıklar olsun saygı bekleyip saygı göstermeyenlere.
benim ahlakımdır.

tutamıyorsan tutmayı ver güzel kardeşim, bak ben tutuyo muyum? hayır, neden? götüm yemiyor. e o zaman sende tutma canım benim.

nasıl bir ortam hazırlayalım istersin daha rahat tutabilmen için? sessiz bir ortam, bi ikiz yatak, gece yarısına kadar uyuyabileceğin bir klima taktıralım odana öyle tutmayı dene he ne dersın?

dedemi hatırlarım yıllarca hem odun yaptı, hem ot biçti hem orucunu tuttu, kimseye de neden bişe için yanımda demedi, şimdi 90km üzeri seferi sayılıyormuş millet.
la valla ne kolayını bulmuşsunuz haa, müslümanlığı bile tembelliğe bağlamışlar...
yoktur. bu insan müsvetteleri, ahlaktan mahrum zavallı kişilerdir.
onu bırak benim bira, şarap götüren tanıdıklarım var ramazanda ya alem yapıyorar iyice, çok yazık.
ahlakla dini inanç arasında doğrusal bir korelasyon olmadığından, ahkam kesilemeyecek konudur.
neden özellikle redbull dediğimdir.
ramazan ayını başkalarının nasıl değerlendirdiğinden ziyade, kendimizin ramazanı nasıl değerlendirdiğimiz daha önemlidir. inamayan birisi için ramazan bir şey ifade etmeye bilir. ramazanın ne olduğunu bilmeyen birinden de oruçlu gibi davranmasını beklemek hata olur. bir şeyler yemesi, içmesi ayıp mıdır? benim nazarımda ayıp denen şey ahlaksızlık içerir, kimseye zararı olmayan şeyler de ayıp değildir.
sadece o kişiyi ilgilendiren ahlaktır.
nefsinin boyundurluğu altında bulunan ahlaktır.
adamın dibidir. 11 ay domalıp göt yalayandan çok daha delikanlıdır.
saygıyı sadece kendilerine bekleyenkerin paradoks ahlakıdır.
redbull seven oruçlu yazarın feryadıdır.