bugün

evet efendim...

ak parti sayesinde doyasıya yaşayabildiğimiz, halkımızın mutlu mesut bir şekilde mesire yerlerinde eğlendiği, sultanahmet'in daha bi canlı olduğu, türk ve kürdün el ele kol kola maniler ve ilahiler eşliğinde halaylar çekerek birtakım eğlenceler düzenlediği mübarek ramazan ayında yüce allah'ın emri olan ibadetimiz mübarek orucumuzu tutmayarak nefsine hakim olamadığını gösteren kişilerin gerçekleştirdiği, sonra aklı başında mütedeyyin kardeşlerimizin zopasını yeyince kendine gelen kişilerin ağlaması durumudur.

neymiş efendim herkes özgürmüş. yok yaa? ben geçen mübarek ramazanda öyle tansiyon problemi yaşayıp hastanelerde sürüm sürüm süründüm de allah tayyip erdoğan'dan razı olsun ilaçlarımızı anında alabildik öyle kuyruklarda ölmedim yatalak babaneciğim gibi ondan tutamadım üç gün oruç. ama fakir fukaraya ülker çikolatalı gofret dağıttım iftarda falan. o üç gün içinde ben annemin babamın yanında, tövbe ya rabbi sokakta, lokantada falan değil su içmek, efendime söyleyeyim götgöbek iskenderleri bile yemedim. geldim evime yemek yemem gerekiyordu hasta olduğumdan mutfakta gizlice hıphızlı yedim mecburiyetten.

ben bu kadar saygılıysam eğer, ben oruçluyken de öyle sokakta sigara içenin bacısını s.kerim. bu kadar çok açık ve net konuşuyorum.
Müslümana yakışmayan eylemdir.
kendi düşen ağlamaz sözüyle aynı kapıya çıkıyor.
dayakla yetisen bir neslin yakasirisidir. sonuç bölümünde geçen kelimeleri görünce sözü uzatmak yersiz testi içindekini sizdirirmis. garibim kendini fasülyeden sayip baslik açmis ama içini dolduramamis.
ramazanda oruç tutup dayak yeyince zırlamaktan bir farkı yoktur.
şakirt dini kutsal kitabında yazan ayetlerden birinin hatırlatılmasıdır.

--spoiler--
oruç tutmayanı dövün...(kolpa suresi 31. ayet)
--spoiler--
islam hoşgörü dinidir.
"islamda başkalarının din ve inancına saygı vardır, her insan hürdür, cumhuriyet rejiminde herkes din ve vicdan özgürlüğüne sahiptir."

Bu durum üzerine kalkıp dayak yediğini iddia eden idealistlerin açtığı başlık tipidir.
iğrençliktir.

ya o orucu tutarsın, ya da dayağı yersin.*
işsiz güçsüz takımının bu tarz başlıklar açmasına rağmen hala dayak yememiş olmasına şaşırmakla aynı durumdur.
kimse kusura bakmasın ama tutmayana dayak mübahtır. açıkçası ben oruçluyken biri karşımda bişi yese adamın oruçlu ağızla söylüyorum bacısını s.kerim.
(bkz: senin hayrını sikeyim).
yarından itibaren başlayacak olaylar silsilesi.
(bkz: bugün de kimseyi dövmedim anne)