bugün

Şu ramazanın son günü beni beynimden vuran hadise. Ekmeği hep evdekiler alıyordu, bugün ben alayım diye fırına gittim. Evde de misafirler falan var.. 5 tane Yumurtalı ramazan pidesi istedim, adam poşetledi verdi fiyatını sordum 22.5 tl dedi. Tanesi 4.5 liraymış.

Şaşırdım kaldım lan. Evlenirken ramazan pidesini kız tarafı alsın diye şart koşturacağım. Bir pideye 4.5 tl verince islamiyeti sorguladım sinirden. X bi yerde 45 liraya hamburger yerim ama dümdüz pideye 4.5 tl verince sinirlerim zıpladı.

Edit : bu ramazan pideleri biz inanan müminler için yapılıyo bi tane ateistin aldığını görürsem skerim.. arz - talep yüzünden fiyat yükseliyo.
2.5 tl bizde ya. gelin bize.
Şunlar bile daha ucuza geldi bana.. bak hala sinirim geçmedi. Eti dökülmüş lahmacun gibiyim.
görsel
Bizde 1.5Tl idi.
Ekonominin boka gittiğinin göstergesidir.
Fırıncı onbir ayin bayramini yapıyordur.
istanbullu fırıncıların bir aylığına vatandaşı kazığa bağlaması fırsatçılığı. Fırsatçılığın içerisinde din var.
Ulan zaten şehrin nüfusu almış yürümüş, yarıdan fazla insan bu pideleri alıyor 4,5 nedir?

Ayvalık'da pide 1,5TL. mis gibi odun ateşi. Ekmek 1TL. Burada nüfus zaten belli. istanbullu fırıncı vatandaşı kekleyip cip alsın, buradaki fırıncı bisiklete binsin, yoğğh yeaaa!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar