bugün

Eski bir vita tenekesi kullanarak oluşturmak mümkündür.
Yapalım bunu.
R2d2'suz ev kalmasın.
gönül kapısı hariç, her kapıyı açan robot
star wars'un en sevilen droidi. bağrıma basasım geliyor kendisini, artık mesaj sesim onun çıkardığı sesler.
galaksiyi kurtaran droid ayrıca. kendisi olmasa çoktan sıçmıştı rebel alliance.
Star wars un sempatik droidi.Anakin skywalker la hakan şükür necati ikilisi gibi bir uyum içinde çalışmaktadırlar.Her derde deva bir droiddir.
elektrik süpürgesi.
star wars'da seçilmiş droid.
star wars'da o kadar jedi var sith var ne bileyim yan karakter falan var ama ben bu karaktere hayranım. senin cesaretinin amına koyayım ya. ailecek (annem bile) seviyoruz seni lan ibine. ileride alıcam senden bir tane amazon.uk dan.
keşke bunun şeklinde bir elektrik süpürgesi yapsalar.
her ne kadar eski model rowenta elektrik süpürgesi kılığında olsa da sikimsonik bir robot değildir asla. hem sever hem kıskanırım kendisini. bir problem mi var? çıkartır inceden bi kablo, koyar bağlantıyı iki "beep beep" işlem tamam. bak mesela ben öyle yapamıyorum, farzı misal öyle çıkar kabloyu tak gönlünce? vay anam vay... kesin hanımlan bozuşuruz sana yemin ediyorum.
artuditu diye okunur cilingircide calismasi gereken droid olur kendileri.
bir daaki hayatımda sözlüğe gelirsem bu niki alayım... tam benlik...

söyleyişe baksana lan... artuditu.
ne zaman tarkanın götü skışsa atıl kurt derdi ya star wars serisindede r2-d2 bu görevde.
star wars serisinin kilit karakteridir.
star wars'ın gizli kahramanıdır.
(bkz: star wars ta isi hep r2d2 nin bitirmesi)

--spoiler--
(bkz: empire strikes back)'te henüz kim olduğu bilinmeyen (bkz: yoda)'nın elinden bir nesneyi geri almaya çalışırken yoda tarafından çomakla dövülmüştür.
--spoiler--