bugün

profesyonel olarak fotoğraf çekmesini bilmeyenlerinde kullandığı fotoğraf makinası türüdür. slr olarak da adlandırlabilecek bu makinaları kullanan yüzbinlerce ergenin(çoğunluğu üniversiteli) çektiği fotoğraflar sosyal paylaşım sitelerinde boy göstererek dimağımızda tamiri güç izler bırakmaktadır.
öyle ki istanbulda yaşayanlar ya da istanbulda yaşayan arkadaşı olanlar için söylüyorum: gün geçmiyor ki "!stanbulll" ya da "ordan burdan" isimli bir fotoğraf albümüyle karşılaşılmasın."anlamsız manzara resimleri" yada "manzaranın içine sıçan manzara resimleri" diye adlandırılması gereken albümlerin içeriğine "ayyy çok hoş" veya "ahhh orda olmak vardı" gibi yorumlar yapıldığından mütevellit sinir harabiyeti oluşturabilecek durumları da yaşatan yine bu makinalardır.
(bkz: instagram)yüklü herhangi bir cihazdır. Bu bir teflon tava da olabilir.
vizörden bakan öküzse makina ne yapsındır.
bilmem ne photography gibi sayfaların çoğalmasına sebep olmuş makinadır. hayır, ergenlik modası türkiyede neden birlik ve beraberlik içinde olur ki. aynı yaş grubundan herkesin emolaşması, aynı yaşlardaki insanların fotoğrafçılıkla aynı zaman diliminde uğraşması. daha bir sürü örnek var böyle. tamam, fotoğraf çekmek güzeldir. iki fotoğraf çekince fotoğrafçı havalarına girmeyin sadece. kurbağacan photographi, kasımpaşşağı photographi falan. yapmayın.
(bkz: makine)
http://www.mmo.org.tr/
sitesinden yola çıkarak fotoğraf makinası olduğunu teyit ettiğim alettir.
makinesi değil.
son yıllarda a'dan z'ye herkesin elinde telefon misali görebileceğiniz ismiyle çoğu zaman zoraki olarak örtüşmeyen makinadır.
genellikle alındığında, hemen iki sümüklü çocuk ve bir yaşlı teyze bulunup siyah beyaz fotoğraflarının çekildiği ya da sırf kız tavlamak için boş gitar kutusu, sırt çantası veya sanki sahaflardan ikinci el alınmış havası verilen ve okunmadığı halde sürekli beraberinde taşınılan bir felsefe kitabı gibi farklı emeller için kullanılan görüntü amaçlı bir zımbırtıdır.
ne yazık ki fotograf çekmekten çok poz vermeye yarayan cihazdır. photographer geçinen çoğu sümsüğü elinde slr makine poz verirken görebilirsiniz.
bugun nikon ürün temsilcisi arkadasın yanına ugradım vatan bilgisayara..

ayfon gibi bu aletler de moda olmuş..o kadar alakasız tipler soruyor ki..
(bkz: dslr)
Sahibinin boynundan inmeyen teknolojik alet.
bahsi geçen makineler tiptroniktir.
alınca insan , profesyonel fotoğrafçı oluyormuş. ben böyle saçma birşey duymadım.
zorunlu dersine kitap almayanların seçmeli dersi için aldığı makinalar.
kullanicilarinin bir cogunun boynuna kolye gibi takip gezdirdigi makinelerdir.
seçmeli ders zımbırtısı sebebiyle ihtiyaç duyulan makina. yardımcı olabilecek arkadaşların mesaj kutumu şenlendirmesini beklerim. *
bir nikon aldıktan sonra -çoğunlukda d90- facebook'ta hemen "bilmemnde photography" sayfası açan tipler dolmuştur piyasa.
herkesin eline düşünen makine. iki kuruşu olan taksitle almaya başladılar. o değil kezbanlar fotoşok ile çekip koyuyorlar. bu ne kafa. herkese verilmemeli yasaklanmalı.
güncel Önemli Başlıklar