bugün

Pes daha zevkli, Fifa daha gerçekçi. Sonuç pes.
fifa 12'nin çoktan alıp götürdüğü vs.
Pes diyorum. Yani pes diyorum harbiden. Fifa 12 varken pes diyenlere pes diyorum harbiden.

Pesten başka futbol oyunu bilmeyen ve top player seviyesinde genelde paris st germain ve chelsea ile şampiyon olmuş biri olarak konuşuyorum. Öyle barcelona alıp yardiran bir tarzla oynamayan biri olarak yazıyorum.

Fifa dır abi.
pes 2012 futbol fifa 12 ise futbol oyunu oldüğu için eksen kayması yaşanan versustur.
fifa 99 dan bugune dahada iyi olabilecegini sandığım oyunlar.
fifa: ben daha gerçekçiyim
pes: ben daha zevkliyim

swos: susun lan ibneler.
(bkz: sensible soccer)
Ya kalecinin direğin içinden geçtiği, bir futbolcunun bacağının diğerinin kıçından çıktığı oyun hangisiiii "PPeessss".
Peki ya gerçekçi taraftar efektti uluuslar arası ve ulusal tüm liglerin bulunduğu tek oyunnn .. "FIFAA"
bir türlü karar verilemeyen karşılaştırmadır.
konaminin grafikleri yeter.
2011 yılından itibaren fifa'nın farkı açtığı vs'dir. yılların pes'cisi olan bana bile bu sene pes'i aldırmamıştır fifa. bu arada seneye çarpışma motorunu da birazcık geliştirip, kontrol dışındaki oyuncuların yapay zekasını da düzelttikleri anda tartışmasız en iyisi olacaklardır.
(bkz: fifa 99 vs winning eleven 2002)
pes i tek geçerim arkadaş.
since fifa 99...
fifa 12'nin sırf müzikleriyle bile sikip atabileceği versus.

pes 5'ten beri yılların pescisiyim. pes 2010'den sonra langırttan öteye geçemez pes. o gerzek tek paslar ne amk.
Pes ezer geçer.
Pes e hakaret olan karşılaştırmadır. Gerek zevk bakımından gerek gerçekçilik bakımından hertürlü pes fifa nın yüzlerce yıl ilerisindedir. Pes de ki gerçekçi stadyumlar varken fifada dandik açık stadyumlar var ve fifa daki stadyumların gerçekçilik ile hiç bir alakası yok. Ayrıca pes te gerek ana lig gerek şampiyonlar ligi vardır. Fifa ne lan iki oyunuda oynamış biriyim ama fifa hiç güzel değil. Ya hız bakımına ne demeli. Fifa da inanılmaz ağır koşuyorlar uykum geliyor bir yerden sonra ama pesde öyle değil gayret normal koşuyorlar. Her türlü pes aga. Özellikle stadyumlar ve oyuncuların yüzü pes de çok gerçekçi.
en iyi pes 2012 oyuncularını bile +2 hızında oynarken gördüm ya. turnuvada rakip oyuncu diyor +2 yapalım. yav sen televizyonda maçı +2 hızında mı izliyorsun? diyorlar "bu oyun gerçekçi değil.. messi durdurulamıyor.. bıkbıkbık.." zaten oyun hızlandırılmış, insanın başı ağrıyor defans yapıcam diye. bide löböm diye adama dalarsan yersin tabi çalımı.

kıyasa gelince, kıyaslamaya hiç gerek yok. çünkü fifa yıllardır yetişilemeyen oyunculara bir çözüm üretmiyor. oyunu çözmeye gerek kalmadan oyun çoktan bok olmuş oluyor. yahu forvet oyuncusu, defans oyuncusuyla yan yana koşuyor ve messi değil bu koşan. deivid gibi saçmasapan yavaş bir adam, ayağında topla, dümdüz koşarak yanındaki defans oyuncusuyla arayı açıyor. ps1 de carlos u forvet yapınca durdurulamaması gibi garip birşey.

neyse pes12 de muhteşem oyun değil. kanattan yardır, in çizgiye, yap ortayı, gol. hiçbir çözümü yok bunun. adam orta yapıyor, benim defans oyuncularım forvet oyuncularının gerisinde. hiç gerek yok öyle uzaktan şutlara, çalıma girmelere, paslaşmalara falan.
kola dokunmuyorum adam çarpıyor faul oluyor. saygı duyup önünü açmak lazım sanırım ronaldo'nun.
süper yıldız olmayan bir adamla 30-40 metreden gol atmak imkansız çünkü top kaleye yetişmiyor. iniesta'nın bile gol menzili 20 metre. mesut, di maria gibi adamlarla ceza sahasının dışından vurmamak lazım. *
zevkti, grafikti bilmem. kısaca; ikisi arasında bu güne kadarki en kaliteli oyun pes 2011.
pes 12 oyundur, fifa 12 futboldur.
tartışmaya kapalıdır bu. pes 2010dan sonra bitti, the end arkadaşım, bağnaz olmaya gerek yok, ben winning eleveni japonca oynayan nesilden biri olarak söylüyorum ki, şu an fifa candır.
ikisi de bir boka benzemediği için maç berabere bitmiştir.
yıl olmuş 2012 biz hala pes2011 oynuyorsak bir sebebi var.
pes12 mantık hataları ile doludur, fifa12 oynamadım.
muhtemelen fifanın zikeceği kıyaslama. fifa 12 yi bilmem doğru dürüst pek oynamadım ama diyeceğim şu ki pes 12 götüm hatta götüm ne kelime yarrak gibi bi oyun. yıl 2012 olmuş saçma sapan hatalar var bu oyunda. bütün öküzlüklerini yazmacağım zaten oyunun kendi başlığında belirttim hepsini teker teker ama hakkaten defans oyuncularına hakarettir bu oyun. ben jon terrynin falan yerinde olsam konamiye dava açardım zati o nası bi defans anlayışıdır öyle!
oynanılabilirlik açısından pesin önde olduğu ancak grafik ve atmosfer açısından da fifanın üstün olduğu tartışılmaz bir gerçek.*
fifa 12'nin çok daha zor olduğu söylenebilir. bir aydır oynuyorum, head to head seasons'da 7. ve 8. küme arasında asanör takım oldum. bir türlü yükselemiyorum. hafta sonu ea cup vardı, birkaç kere oynamaya teşebbüs ettim, en fazla bir tur atlayabildim. ikinci turda anında sikerttiler. isyan ediyorum yarabbim*
pes'i çok sevsem de fifa 12'nin açık ara alacağı karşılaştırmadır. pes, 2010'dan sonra bozmuştur.