bugün

Uydurma haberdir. bir tarafın dayak yemesinden dolayı kavga çıkacağını sanan normal halktan bir insan polis çağırmıştır.
(bkz: ülkücülerden dayak yemeye bıkmayan insan)
(bkz: uyanda balık yiyelim)
akabinde evine,odacığına sığınıncada çok güzel klavyeden ülke kurtarır.
polis faşist dayanışmasının örneklerinden sadece birisidir.
şaşırılacak bi tarafı yoktur gayet olağan ülkücü polis ilişkisidir. ilişkiden de ötedir birinin canı yansa öteki de yanar kavrulur muhakkak.
polisler olmasa hiçbir şekilde iş göremeyecek oldukları için normaldir. adamlar devlet olanaklarını sonuna kadar kullanıyorlar.
asıl polisin arkasına sığınıp, gelin lan yiyorsa tarzı kck lı üni gençleri var. sağolsun üniversitelerimizde çok güzel besleyip, büyütüyoruz hainleri. hümanistiz ya hani. dekanların bi bülent arınç özentiliği var her fakültede. pkk lı üni gençliğini koruyoruz devlet olarak. adamlar ebemizi sikecek haberimiz yok.
muhallebi çocuğu (kendilerine orta sınıf ya da küçük burjuva derler) apartman bebelerinin (ankara ağzı oldu evet) hayal ürünü. komunüstcülük oynarlar bunlar abisi. parka giyerler. kahramandırlar. büyük şehirlerin belli caddelerinden başka hiç bir yerde yokturlar. emekçinin, işçinin yanında görülmemişlerdir. okumadıkları yığınla kitapları vardır. asla çözemedikleri iktisat teorileri altında boğulmuşlar, çözümü topyekün inkarda bulmuşlar ve tozlu raflarda adı geçen ütopik ekonomik doktrinlere, duygusal bir bağ ile bağlanmışlardır. bu kadar hayal kırıklığı altında, sanayide çalışan, köylü çocuğu olan, yani çoğunluğu emekçi ailelerin çocukları olarak yetişmiş, muhafazakar mütedeyyin gençlerden iki kamyon sopa yerler. ondan sonra polisin arkasına saklandı bilmem ne. ya arkadaş, güldürmeyin kendinize be! kafanızın gözünüzün morları geçmemiş hala.

- abi noldu hayırdır bi kaza falan mı var?
- düştüm
- kaç kişiydiler ?
- düştüm oğlum
- abi yardım edelim mi ? bulalım adamları ?
- oğlum sen onları görecektin, hastanelik ettim
- bir de şey, e! neydi! polisin arkasında gel lan dediler. ya!
- tabi abi öyle olmuştur. geçmiş olsun abi.