bugün

hastası olunan konsept ve müzikleriyle ankaraya yeni başlayanların ilk gitmesi gereken yerlerden biri olup daha sonrada sık uğrak mekanı haline gelen, doyurucu menüleri ve orjinal menü isimleriyle dikkat çeken, oturulduğu zaman insanın kalkası gelmeyen mekan. **
kızılay'dadır. plaklar çalar, sevgililer yiyişir, türkan*'la kartal* duvardan onları izler.
sahibi eski bir trt oyuncusu olduğu için ortamda bulunan tüm plakların , afişlerin orjinal olduğu duyulmuştur. ankara 'da vazgeçilmez olan nadir mekanlardan birisi. hafta içi gidilmesi tavsiye olunur zira cumartesi - pazar yer kalmıyor bile. menüden kaşarlı köfteyi tavsiye ederiz efem .
uğrak mekanımız. rica ettiğiniz zaman orhan baba'dan, zeki müren'den, erkin baba'dan eskileri çalarlar, mest olursunuz. ankara'daki kızılay'daki konur sokak'taki bir mekandır burası.

edit: yalnız 2-3 kişi giderseniz büyük masaların hepsi bir anda rezerve olur. uyarmadı demeyin.
bizim gibi delilere her gün bayram zirvesinin geçeceği mekanlardan biri.
ankara'nın en güzel mekanlarındandır. içeri girildiğinde boyut değiştirmiş gibi geçmişi görürsünüz.
burada zirve olursa tadından yenmez mekanı. sakinliği ayrı, kalabalıklığı ayrı hoş olan, güler yüzlü personeli olan bide.
kızılay'ın özgün mekanlarındandır. kapıdan adım attığınız anda yeşilçam büyüsüne kapılır bi daha çıkmak istemezsiniz. her haftasonu bir bahaneyle kendinizi orda bulursunuz. *
ciddi çokzel bir ortamı var.

ki ankara'da böyle hoş mekanlar bulmak biraz sıkıntılı iken.
kasanın yanında tipitip satılıyor. koşun!
ankara kızılayda bulunan çok hoş bir mekandır. ayrıca ankarada gittiğim ilk mekan olmakla beraber yaşanmışlıklardan dolayı benim için yeri ayrıdır.
ankara'ya her gittiğimde** mutlaka sevgiyliyle gittiğim mekan. yalnız nedense, son gidişimde limonlu soda istedim, bana sade soda ile bardağın içine 2 çorba kaşığı limonu sıkıp getirdiler.* ama sorun bende, "soda istiyorum, limonlu" dersen, adamlar öyle anlar.*
ankara kızılay da bulunan çok güzel bir mekandır. dekoru ve müzikleri insanı hep o eski türk filmi zamanlarına götürüyor. kaloriferlerin üzerindeki 'reca ederiz dokunmayınız' yazısı, dekorda bulunan gramofonlar ve duvarlarda asılı olan fosforlu cevriye, çöpçüler kralı gibi film afişleriyle birlikte müthiş bir atmosfer. ayrıca çalan şarkılar da plaktan çalmaktadır. plak dinleyenler bilirler o sesin ne kadar net ve pürüzsüz olduğunu. en güzeli de kadınlar tuvaletinin kapısının üzerinde yazan 'hanım agaya beleş' yazısıdır. * kısacası mutlaka gidilmesi gereken bir mekandır.
Ankara'da konur iki sokakta eski 45 likler eşliğinde nuri alço gazozu içebileceğiniz eşsiz yer.
güncel Önemli Başlıklar