bugün

bu paradoks aylar aylar evvel ankara semalarında yaşanmış olup duyanlara,görenlere şaşkınlık vermeye devam etmektedir. 4 5 arkadaş caddeleri arşınlayarak ,sağda solda sürterek vakit öldürme işlerine sıkılmadan,utanmadan devam etmektedirler. gel zaman git zaman bir araba bu arkadaş grubunun-halk arasında maganda denilen grup- yanından hızla geçer. elemanlardan birini ezmesi an meselesiyken o elaman büyük bir şansla kurtulur. tabi bu o şoförün yanına kar olarak kalmamalıdır. grubun reisi en eblehini görevlendirir ve der ki git şu arabanın plakasını al,kimmiş neymiş bir soruşturalım. neyse grup dağılır kahveye gider. bu görevlendirilen eleman 5 10 dk sonra elinde plakayla damlar mekana. herkesin yüzünde bir şaşkınlık ifadesi zuhur bulur. ulan derler plakayı yazsaydın ya kağıda niye söktün kocaman zamazingoyu. bizim ki ne bileyim al deyince sökülecek sandım der. sonra hararetli bir şekilde sorarlar anlatsana nasıl söktün plakayı. eleman anlatmaya başlar böyle kanırttım şöyle gevşettim vs diye. o plaka aylarca bunlarda rehin kalmıştır. arayan soranda olmayınca büyük ihtimalle hurdacıya çekirdek parasına okutulmuştur. rezervuar köpeğimisiniz be mübarek ya.