bugün

her ne kadar daha insani yollar aranmaya çalışılsa da sadece ölüm savaşın sonunu görür.
önceleri 3-5 çapulcu denilip görmezden gelinenlerin artık savaşılacak bir güç olarak görülmesinin sonucu tesbittir.

pkk ile savaşmak fikri bir kenarda dursun ülkeyi bu hale getiren zihniyetle hesaplaşmayı unutursak eğer bugün pkk yı bitirsek bile yarın çok farklı yapılar çıkacaktır.
(bkz: tamil kaplanları)

(bkz: bir gece ansızın gelebilirim)
kürt sorunu demokratik yollardan pkk sorunu askeri yollardan çözülür. kürt sorununun demokratik yollardan çözümü demek pkk sorununun askeri yönden çözümünü kolaylaştırır.
evet pkk sorunu savaşmadan bitmeyecektir. ama söz konusu savaş pkk ile değil pkk'yı besleyenlerle yapılması gereken savaştır. ama başımızda amerika'dan icazet almadan tuvalete gidemeyen bir hükümet olduğu sürece pkk yok edilemeyecek ve türkiye tam da planlandığı gibi adım adım bölünmeye doğru yol alacak. bunda en büyük vebal de bu amerikan kuklası hükümetlere tepki göstermeyen halktadır. ne demişler, her millet hak ettiği gibi yönetilir. bir ekvador olamadık ya ona yanıyorum...