bugün

pkk terör örgütüne aidiyet hissi duyan kürtleri anlamak için düşünüyorum.

- devlet kurmak için desem değil. türkiye istemedikten sonra 3-5 çapulcu devlet mevlet kuramaz.

- kürtlerin haklarını koruyorlar desem değil. resmi bir örgüt değil ki, kürtler'in haklarını korusun. anca orman kanunlarıyla, kurşunla haklarını aradıkları söylenebilir.

- kürtlerin iyi bir millet olduğunu anlatmak için desem hiç değil. sırf pkk ayağına toplumumuzda kürt fobisi oluşmuş durumda. bir düğüne bile bir kaç tane kürt gelsin ortamın sinerjisi hemen bozuluyor, aileler ne olur ne olmaz diye ortamı terkediyor. kısacası pkk kürtleri iyi göstermiyor!

belki birçok sebep daha sayabilirim ama hepsi yersiz olacak. pkk'nın bir faydası var mı kürt halkı için hala düşünüyorum. kürt yazarlar da fikirlerini beyan edince az çok belli olacak fayda mı sağlıyor zarar mı sağlıyor!

not: pkk sayesinde türkiye'deki ırkçılık tavan noktalara gelmiştir. az sonra başlık altında da göreceksiniz.
(bkz: donla denize girmek) ne alakası varsa .
kürtlere hiç bir faydası yoktur. pkk sadece kendisine ve onlara bu kargaşada yarım edenlere maddi faydalar sağlamıştır. bu durumdan ne türk halkı nede kürt halkı hiç bir fayda görmediği gibi çok fazla zarar görmüştür.
bir çok türkün tüm kürtlerden nefret etmesini sağlamak.
öncelikle pkk nın kendine faydası yoktur ki kürtlere olsundur. diyelim ki silahlı mücadele başarıya ulaştı, sanıyor musun ki, pkk nın yönetici kadrosu devlet kurup, başına geçecek ? ne onlarda öyle bir kabiliyet var, ne de etrafımızı sarmış, yerli yabancı çakallar buna müsade etmez. bu minvalde fayda denen şey sıfırın altında dır.
(#5741177)

tamamı akp hükümetiyle birlikte ortaya çıkan 'fayda'lardır .
- p.ö.: amınakodumun dağlıları; hem kürt diye birşey yok.

- p.s.: amınakodumun pkk yanlıları, yoksa kürtleri seviyorum.

bak bi. aşağıdaki bonus olsun. al lan al; muhammed isa aşkına; göynümden koptu.

- zamanın ötesinde bi'yerlerde: kürtler iyi de biz biraz zulmedip pkk'ye neden olduk.

tanım: objekitf herkesin azımsayamayacağı ve göreceye yer bırakmayacak kadar net faydalardır.
bence zararı çok olmuştur. bir fayda sağladığını da düşünmüyorum.
ülkede pek çok kişi kürtçe konuşmayı işittiğinde bile terör örgütü ve öldürdükleri canlar aklına geliyor. bunun bir avantaj olduğu düşünülebilir mi?
kürtlerin pkkyı çağrıştırmayan kendi kimliklerini ortaya çıkarmaları gerekiyor bu noktadan sonra.samimilerse bu yürekliliği göstermelerini bekliyorum kendilerinden.
Tüm kürtler malum kişiler tarafından terörist olarak lanse edildi yıllarca baraj yol havalimanı vs. hizmetler yapılamadı bir sürü kürt çocuğu ya kaçırılarak ya da kandırılarak dağlara ölüme gönderildi daha sayıyım mı?