bugün

devletin "terörist" saydığı adamlara devletin bir belediyesinin/belediyelerinin alenen işi gövde gösterisine dönüştürerek cenaze töreni yapmasıdır.
kürtlerin zamanında bir çok haklarının gaspedildiğini düşünen ve savunan bir insan olmama rağmen benim bile kanıma dokunuyor bu durum.
koca devlet bu kadar aciz mi lan?
yakın zamanda
pkkli teröristler için saygı duruşuda yapılır...
(bkz: türkiyenin büyük şehirlerinde etnik nüfus sayımı)
asker cenazelerini provake eden tipler gibi bu örgüte katılan salakların gebermesi sonucu sözde ona cenaze töreni yapıyoruz diye ortalığı savaş alanına çevirmek için yapılan törendir.
bu ve bunun gibi törenler yıllardır yapılıyor. hatta koyu milliyetçi partimiz mhp iktidardayken diyarbakır da granitten pkk şehitlikleri yapılıyor, geceleyin aydınlanması için projektörler konuluyor, ve sözde şehitliğe pkk bayrağının dalgalandığı bilmem kaç metrelik bayrak direği dikiliyor fakat ülkücü kardeşlerimiz bunları görmüyordu. şimdi seçimler olacak ya, daha neler çıkacak ortaya hiç olmamış gibi.
aynı devlet hain saydığı kişilere ödül bile vermektedir,fazla takmamak lazımdır.
insanlara bakıyorum, fikren bölünmüşüz, katliamları, ölümleri şirin gösterme çabasındayız. kimse kusura bakmasın, evet terörle mücadele yolunda terörist önüne "atılan" garip çocuklar şehittir, ama ne idüğü belirsiz bir amaç uğruna dağa çıkıp ölenler leştir. o leşlere cenaze demek bile abestir.

ülkede içten içe bir nefret var, iç savaşa doğru sürüklendiğimizi kim ne zaman görecek merakla bekliyorum.

demokratik haklarımızı molotof atarak, sokak parkelerini söküp dükkan camı kırarak, belediye otobüsünü içindeki yolcuyla yakarak, askeri şehit ederek, korku salarak, bomba patlarak savunmuyoruz. savunamayız. bunları yapanlara da demokratik mücadele veriyorlar diyemeyiz. ha* dersek de trajikomik oluruz.

terör örgütünün eteği altından siyaset yapmayı marifet sananlara duyurulur. *