bugün

sokaktaki kedi köpek kadar değeri olmayan sözde insanlara ,beyhude değer yükleme çabasıdır.
peki, bu pisliklerin katlettiği sayıları elli bine yaklaşan memleketimin insanı ne o zaman? kundakta otomatik silahla taranan bebek ne peki?

edit: ulan bunu da kötülediniz ya, eksi olan karmam kadar kafam girsin artık ne diyim...
(bkz: eşeğe altın semer vurmuşlar eşek yine eşek)
pkk li dediğimiz şey sikim hıyar diyene tuzla giden insan müsvettesi grubudur. insan aklını kullanmıyorsa, hayvandan farkı yoktur. ha bunun aksini savunan da sikim hıyar diyene tuzla gidendir, beyni hortum tutulup yıkanmıştır.
düz mantık cümlesidir.
oldu lan o zaman;
kızına tecavüz eden de insandır.
ondört yaşındaki kızların namusuna gözdiken yetmişlikler de insandır.
insan dediğin et kemikten ibaret ya.
pkk lı da olsa insa insandır anlayışı nasıl bir iğrenç önermedir..evet şekil itibariyle hepimiz ALLAHın yaratttığıyız ama bu mantıkla düşünürsek yapmış oldukları terörist eylemler haklı bir hal alır kı böyle birşeyi düşünmek olanaksız.evet sosyolojık açıdan baktıgımızda eğitimsizlikleri ve yoksullukları yüzünden kandırılmış olabılırler.hayatalarının daha güzel olacaklarına inandırılmış olabilirler ama kundakdaki masum bebekleri öldürmek hangi vicadana hangi insanlığa hangi dine millete sığar.nasıl bir cinnet anıdır nasıl bir inanıştır ki gözlerini bile kırpmadan insan canı almaya kendilerı hazırlamaktadırlar.ne için kim için??asker yada sivil hiç farketmez bu dökülen kanlar neyin ıntikamıdır neyin mücadelesidir??insan ayrıca yaşadığı,havasının soluduğu,ekmeğini yediği bir memlekete nasıl olurda gün gelir bölmek için ölürmek için terörist eylemler yapar?? köpek bile sahibi öldüğü zaman kendini ölüme terk ediyo.hayvan diye yüz çevirdiğmiz köpeğin bile sahibine gösterdigi saygı pkk lıların ekmek yedıklerı çanağa dönüp sı*malarından daha yüce bir davranıştır!!!yine de insan diyebiliyorsak ben kendi insanlığımdan utanırım!!!
tezdir bayaa anti tez oluşabilir ama sentez oluşumuna değmez.
bebek, kadın demeden katledenler insansa, kimsesiz cocuklara yardım yapanlar uzaylı mı? insanlık fiziki bir durum değildir. insan insan özelliğini beyniyle, kalbiyle kazanır. bir kişi ne kadar hayırlı iş görürse, ne kadar yardımsever vs. olursa o kadar insan olur. aksi halde insanlıktan bahsedilmesi söz konusu olamaz.
tecavüzcü,hırsız,kardeş katili,annesini babasını çocuğunu öldüren ,yengesine eniştesine yan gözle bakan insansa o da insandır..
tabi ki doğrudur. bizim de atlantis te dublex, 20+4, açık kapalı yüzme havuzlu evimiz olduğu gerçeği gibi.
fiziken doğru ancak etik olarak yanlış önermedir. düşmana insan muamelesi ancak gömülürken yapılabilir, dünyanın kanunu budur.

edit: bu konuda yazdığım 2 entry de birkaç eksi aldığına göre bazılarımız pkk'yı kendilerine düşman görmüyor herhalde.
oncelikle soyle boylu poslu sovmek, geliyor. yapmayacagim.

beser bilimlerin insansi ilmi antropolojiye, manitayi yatakta agirlamak icin hayatimizin birkac saatini ayirdik. bu bilimsel veriye gore insan; kokosaid, mongoloid ve negroid irk olarak cihanda difuzyona ugramis.

b
k
n
z

bakinizi boylece neonlu afisle takdim etmem argelerinize arz olunur.

birlesmis milletler hukuku'ndan, ab anayasasi'na, trinidad tobago kralligi'ndan alice harikalar diyari'na, insan, dusunen skisen, kavga eden, demokratik, diktaci, baris gonullusu, boku gelen bir canli halidir ve tum anayasalarda, anatomik sekli ve haklari primat sablonunda olmasi gerektigi yerdedir.

yani insani birey yapan nitelikler, bireyi insana benzeten ozellikler ve human'i olusturacak tum sifatlar evrenseldir. evrensel dunyanin fenomeni pek tabi ki diplomasidir ve anayasa'nin turk milletine, turkiye'de bu anayasa dahilinde kimlik edinmis herhangi birimize verdigi ayricaliklardan biri, homo erectus, human'i sekillendirmek degildir.

yani insan yapi parcasini, oznel, subjektifin ense kokune kadar elestiremiyoruz. tanimlanmis bir sekli, tekrar kendi atelyesinde, elindeki balcik, camur ile vasfa burumeye calisan, algimizin oynadigi ve bulundugunu sandigi bir kucuk yanilgi denizinde boguluyoruz da kaliyoruz.

size en son bir insan kimligini, tartisan bir milleti belirtmeden once magazin basini efekti ile sok olmus simanizi goreyim isterdim.

baslik altindaki suregelen entrylerin bircogunda gozlemledigim uzre, adi gecen orgutu, nazi almanyasi'ndaki bireylerle google fight'a suruklemis, elestirivermisiz.

sok sok sok.

yuksek insanin, ayricalikli yaradilisin dunyadaki son kalesi nazi alamanya'si idi. onlar insanin tanimini kendilerince yorumlar, ozellikle orta dogululari (bizler) ayni bu baslik altinda oldugu gibi, bir turlu insan suretine yakistiramazlardi.

en basinda bahsedemedim, cunku bir korkak gibi anilmak urkutuyor beni, fakat kurt degilim. bati trakya gocmeniyim. kucuk katiller goruyorum, oldurdukleri evrensel insanin cellatlari sizi.

dunyada politika, uluslararasi tebliglerde diplomasiyle sekillenir ve bu afacan hallerinizle, bugun tum dunyada tassak da gecilir, yarin tassak gectikleri icin kelleleri de istenir.

insan nedir, iyi bir sey midir, diye de sabaha kadar yazarim da, atarim da tutarim da. fakat bam teli tinisi ile bitirmek istiyorum.

ogrenci iken maltepe'ye abandim, kisik, detone bir sesle, manita arakliyorum ellisinde, kelli fellisinde vurusu yapamiyom, yoksa insan olun insan, diye rezil rusvan, muhtelif denyo tavriyla sekillenecegim.
(bkz: portakalli da olsa votka votkadir)
hatırlatmadan geçemiycem*,
(bkz: #3533976)
hayvanları koruma derneğinin düşüncesidir.
pekaka lıda olsa insan, insandır. hatta beyni yıkanmış, insanlık namına bütün komutlar silinip yeni ölümcül hedefleri içeren komut dizini yerleştirilmiş ne idüğü belirsiz insan görünüşlü tam alnının ortasından vurulası bir tür cenavar oluşumudur pekaka insanı. hala insan dememin sebebi, azının üstünde burun, burnun üstünde gözler ve o kafa oluşumunun içinde bir beyin olmasıdır.. düşüncelerine gelince insanlık dışı bir takım kuvvetlerın etkısı altında kalmış olması yada herne ise insanıdır. bu yaratıklar hakkında ne kadar çok konuşur ve yazar isek de onları var saydığımızın kanıtıdır..

yahu bırakın insan demeyi inan katiline ne diye insan denilirki.. bilmem anlatabildim mi?
şimdi bunu bluevelve deyince "hayır kötü kaka pis" oluyor.
hadi bu seferlik ben de demiyorum.

mevlana'dan gelsin.
kim olursan ol yine gel.

yunus emre'den gelsin.
yaratılanı severiz yaratandan ötürü

çocukla çocuk olmamak lazım.
iyiyi de kötüyü de işleyen insandır. çocukları öldüren pkk lı da insandır , şemdinlide ya da cizrede çocukları öldüren polis de insandır. ikisini farklı kılan nedir ? bizim ilkel milliyetçi duygularımızdır.
pollyanna'nın bile söyleyemeceği laftır.

biyolojik olarak insan postuna bürünmüş olabilirler ama hiçbir terörist buna pkk da

dahil,insandan sayılamaz, insan gibi muhamele görmek için insan olmak lazım!!
"insan insanı s.ker mi?" sorusunun cevabı olan önerme. *
yok insanı pkk li olmaya iten nedenler varmış, yok şiddetin nedenlerinin araştırılması gerekirmiş, yok sosyolojik gerekçeleri açığa çıkarılmalıymış. bırakın bu ayakları aga.

adolf hitler, radovan karadzic bunlar da insandı bu önermeye göre. yemeyin bizi. pkk lının insan olup olmadığını düşünecek kadar insan olmayın.
insanı katleden insan olamaz. bu kisvenin altına itilenlerin birgün yakınlarda biryerlerinde yada dahada içerlerde mesela ailesinden birinde olmayaki bir pkk darbesi alsın. işte o zaman anlar kim insan mış kim hayvanoğlu hayvanmış. pardon hayvanlarla bile aynı kefeye konmamalı o garabetler.

evet tek açıklaması şudur; bu dünyada yaşayan 2 ayaklılar insan olan ve olmayan olarak 2 ye ayrılır.
her insan gibi o da bir gun olecektir.
(bkz: Ölünüzü Dirinizi Her gün Birinizi Bir gün HEPiNiZi)
rüyasında pkk lı ile hebele gübele görüşüp kanı ısınan* birey nanesi.
pkk'lıya insan demek, tüm insanlığa hakaret etmenin başka bir boyutu olsa gerek.
(bkz: renkli rüyalar oteli)
(bkz: kardeşlik masalıyla koca bir halkı uyutmak)
(bkz: ya bi siktir git çay koy)

not: bu tip dübürden uydurma tespitlere karşı ancak "am göt düzeyinde siyaset" yapılır. şimdi sen de çay koy pls, tşk, bye.
insanımsıdır, insanlara en çok benzeyen hayvanlar kategorisinde zirvededir.