bugün

güneydoğu anadolu bölgesi'nde esnaf'a kepenk kapattıran baskı ve korkutmalardır.

faşistlikten bahseden kişilerin görmemezlikten geldikleri olaydır.
esnafa kızmamak gerek. sonuçta göt korkusu. yani hadi ben şöyle böyle delikanlıyım desen yine ailen var falan. yani olay şudur ki devlet yoksa başkaları sahip çıkar, sözünü geçirir.
tunceli'nin en iyi belediye başkanı seçilen ali aydın ın partiden istifa etmesi akla bu başlığı getirmektedir.
(bkz: faşizm)
partiye karkere kurdistan * adlı sosyalist bir tutum izleyen halkların kardeşliğini savunan bir kurumun böyle faşist yaptırımlarda bulunabileceğini iddaa eden bir başlık. karalamanında böylesi.
Demokrasi bu kürtlere fazla dedirttiren gerçek.
partiye karkere kurdistan adlı sosyalist bir tutum izleyen halkların kardeşliğini savunan bir kurumun 30,000 vatandaşın ölümüne neden olması ve bir çok kişiyi ölümle tehdit ederken saf kişilerin ( bunların bazıları da kendisine solcu diyor !!!) görmemezlikten geldikleri olay.
'kepenk kapatacaksınız' emrini dinlemediği için pkk militanlarınca, sabah kahvaltısında çoluğu-çocuğu ve karısının gözü önünde öldürülen adamın cenazesi kaldırılıyordu doğubeyazıt'ta... 90'lı yıllardı. şimdi ise ne diyorlar: 'pkk sivil öldürmez'... bunu avrupalı yutar, amerikalı yutar ama bu ülkenin vatandaşı yutmaz. herkeste göz vardır, nizam vardır, gerçeklere gözünü kapayansa yalnız kendine gece yapar.
(bkz: vız gelir tırıs gider)
vatandaşlarımızın karşı çıkmaya başladığı faşist eylemdir.