bugün

At the world's end'den sonra asidi kaçan film.
saat 15:45 televizyonda vizyona girecek* girecek olan pirates of the caribbean serisinin dördüncü filmidir.

türkçesi için (bkz: Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde)
Az önce izlediğim ve genel olarak eğlendiğim film. Ama deniz kızları güzeldi. Misyoner ile o deniz kızına ne oldu ben anlamadım adamı çekti derinlere götürdü. Ama güzel hikaye çıkar buradan.
seri zaten üçleme olarak başlamadı. seri bir disney gösterisinin sinemaya çevrimiydi. ilk film muhteşem bir hasılat yapınca 2. ve 3. filmlerin önü açıldı. jack sparrow karakteri johnny depp'in muhteşem performansıyla yan rol iken başrole evrildi. bugün kim orlando bloom'un karakterini hatırlıyor? will turner karakteri olsa ne olur bu filmde olmasa ne olur?
bazi andavallarin soylediginin aksine pirates of the caribbean serisinin son filmi olmayan filmdir.

internetteki bol reklamli sitelerden dusuk goruntu kalitesi ile film izleyince boyle sonuclar doguyor iste.
belki de sinema tarihinin en iyi üçlemelerinden bir olan karayip korsanları serisinin,

"son bir film çekelim de paraları toplayalım" mantığıyla çekilmiş 4. filmidir.

ilk üç film efsaneydi, özellikle ikinci film.

ama bu dört olmamış.

tadında bırakmak gerekiyor bazı şeyleri uzatınca sıkıntılı olabiliyor.

dün bir kez daha izleyince daha iyi anladım bunu.
trt1 sayesinde az önce 27 ci kez izlediğim, serinin 4 cü filmi. ben tüm seriyi çok severim, 5 ciyi de heyecanla bekliyorum *
orlando bloom ve keira knightley olmayınca aşk-meşk işlerini belki göstermezler dedik ama ne yazık ki şu rahip ve denizkızı üzerinden yine kürek kürek attılar. penelope cruz'u severim, hatta keira'dan daha çok severim ama korsan olarak nedense fragmanı izlediğimden beri ısınamadım kendisine. ian mcshane (blackbeard) iyiydi baya. nihayet şu seride barbossa'dan sonra adam gibi bir kötü adam görebildik. johnny depp ve geoffrey rush her zamanki gibi filmin izlenme sebepleri zaten. yani serinin 3. filmi gibi bir filmi bu da bana kalırsa. yer yer sıkan, romantik-komedi tadında korsan filmi.
sonun da indirip az önce izlemeyi bitirdiğim film.filmle ilgili en merak ettiğim peder beyin ne olduğudur. deniz adamına falan dönüşüp birlikte sularda mı yaşamaya başladılar herhalde diye düşünüyorum.penelope ablamız çok eğreti durmuş onun dışında yeterliydi.
izleyin birşey kaybetmessiniz.
şu repliklere yer vermiş film.mütiş.

-acıya ve ızdıraba baktığımda bu dünyanın gerçek düzeni ortaya çıkar ve o zaman
kendimi tanrıya yakın hissederim...(Karasakal)

+bende merhamet ve iyilik hissedildiği zamanlarda bunu hissediyorum...yani insanlığın zor ve trajik zamanlarında... (Peder)

-o zaman zarar görmemesi için tanrına dua et.

+.lütfen hala umut var...

-ATEŞŞ
ilk üç bölümden sonra hani belki pastanın kalan kırıntılarını da toplarız mantığıyla çekilmiş filmdir.
hakkındaki düşüncelerimin grafikteki gibi olduğu filmdir.
görsel
seriye böyle bir film çekmek, yüzüklerin efendisi kralın dönüşü filminden sonra seriye bir film daha eklemeye benzemiş.
siyah incinin lanetinden beri temeli hazırlanmış ve her filmde yükselişe geçmiş bir senaryo için dördüncü film kopuk kalmış.
kendi başına eğlencelik olurdu, ilk üç film olmasaydı eğer...
1-2-3 ü mumla aratacak film. öyle penelope cruz u koymuşsun ama olmamış olmamış.
serinin en berbat filmidir. ilk üç film gerçekten çok iyi.
son filmde, ilk üç filme göre konu bütünlüğü dağılmıştır.
"Orlando Bloom yok Keira Knightley yok ne var lan it" bkz'ının verilebileceği film. ama 50 karekter sınırına takılıyor.
üstelik sürekli gözü fırlayan eleman ve onun kankası da yok.

konu diğer 3 yapıma göre daha basit kalıyor. testereye bağlamadan 5, 6, ve7.'sinin yapılmamasını dileklerimizi sunuyoruz...
her seride olduğu gibi karayipte de gittikçe kötüleşiyor filmler, bundan sonraki nasıl bişi olur, siz hayal edin artık.
ilk 3 filmden sonra afedersiniz yaraks gibiydi.
ama deniz kızlarını bu genellemeden ayrı tutuyorum. canlarım benim.
orlando'm olmadığı için tadı tuzu olmayan filmdir.johnney depp'in de dediği gibi ''ilk film'e çok benziyordu''
torrente düşmüştür ve inanılmaz bir hızla iniyor. hazır hayvan gibi seed varken indirmek en güzel eylem olacaktır.*
Serinin 3. bölümünden sonra pek etkileyici olmasa da, Karayip Korsanlarına yakışan bir finaldi.
sırf deniz kızları sahnesi için bile izlenilmesi gereken film. arkadaş o ne güzellikti öyle nerden buldunuz bu hatunları hangi castla çalıştınız vallahi pes diyorum. gerçektende onların birer deniz kızı olduklarını düşünmeye başladım böyle bir güzellik olamaz yahu.

jack ve penelope için diyecek bir şey bulamıyorum kusursuz oyunculuk. hele jack'in o vücut hatlarını ve ellerini kıvıra kıvıra konuşması ve de yürüyüşü beni bitiriyor başlı başına.

--spoiler--
son olarak genç rahip ve deniz kızı aşkına netlik kazandırmadılar. lakin benim çocukken okuduğum deniz kızı hikayesine göre elemanımız deniz oğlanı olmuş olabilir. balık adam yani. orjinal deniz kızı hikayesi böyle bitiyordu çünkü.
--spoiler--
penolope için izlenecek olan filmdir. artık boku çıktı.
dizi haline getirseler izlecenek.
dvd ripi çıkmış filmdir. bekleyenler indirsin, kaçırmasın.
3D olarak herkesin izlemesi gerekmekte. muhteşem bi film olmuş.
http://www.sosyalmedyahab...filmleri-degerlendirmesi/