bugün

kübist bir ressam olan picassonun resimlerini halkın yorumlaması olayına denir.
-bu ne la böyle?adam bir yuvarlak çizmiş,içine abuk subuk iki göz çizmiş,bir de bir tutam saç.sanat mı şimdi bu?bizim 5 yaşındaki sıpa daha iyi çizer bundan.peeeeh *
-adam sapık mıymış neymiş,böyle cıbıl cıbıl çizmiş kadınları filan.tövbe günahıma.
-allah aşkına hiç yeşil yüz olur mu?hiç görülmüş şey mi sırttan kol çıkması?adamın zekası kıt heral.
-bence bu adam kör,baksana gözler kafanın dışında kalmış.vah vah.
-lan eğer bu abuk şeyler dünyanın parası ediyorsa hemen eve gidip aynılarından çizmek gerek.köşeyi dönerim valla. *
seda üren gibi türkiyede prodüktör yatagının verdigi rahatlıkla meshur olmus gerizekalıların,''picassoyu cok begeniyorum ve kendisiyle tanısmayı cok isterim'' gibi ipe sapa gelmeyesi laflar ettiği tepkiler silsilesi.
kardaş resim çizmek günah.
lan ben bunu vesikalık olarak kullanabilirim.
yüzde 80'inin yorumu:

-bi boka benzemiyo
-aynsını ben de yaparım
-ana adama bak laaa nassııı çızıktırmış ölee ben bilem daha iyisini yaparım.
-hacı adamda ki şansı görüyon mu boyuna karılar çıplak poz vermiş adama. kalk bizde ressim yapmaya başlıyalım.
-şimdi bi natürmort olayı vardı demi resim de acaba bu ne mort oluyor.

peşin edit: bu yorumları bizzat sergiyi gezerken duydum ve bunları buraya yazmamın tek sebebi kültürlü olarak geçinen bizlerin bi ders çıkarması amacıdır.
bu ne lan böyle götümü çizzeymiş daha şekilli amk.
kaç paraya okuturuz lan bunu.
gavur yapıyo ağbi.
picasso'nun resimLerini haLk seçsin..
cehaletin kibiri arttırdığının göstergesi olan yorumlardır; zira resim olsun şiir olsun anlayabilmek belli bir birikim ister ve çıkıpta "ben bu çalışmayı anlayamadım." demek kişinin cahil olduğunu göstermez. oysa bakıyorsun "bende yaparım bunu." ve benzeri yorumlar çoğunlukta oluyor. cehalet vesile oluyor böyle olumlara.
adam gibi iiiisan yüzü cizememiş gardaş, bu ne bu lan...!!!