komedi bence. hayır yapacaksanız yapın elektrik, su bazlı motorları geleceği yakalayın. bu adamlar arabayı bitirene kadar benzin rezervleri tükenecek dünyada.

1 adım sonrasını göremiyorlar yahu.
Yalnız önümüzdeki yıl şehir şebekesi kesintileri olacak. elektrik veremeyecek bazı yerlerde.

konuya olan bağlantısı şu. elektirikli araba üretecek olsak ona koyacak elektirik yok.
benim duyduğum haberler dizel motor üzerineydi.

elektrik ile benzinli otomobil performansında bir araç projesini duymadım ben hiç bir yerde.

link alabilirim ama bilgilenmek adına.

yaparız diyip köşede tuttukları bi demeç değil ama

melih gökçek bi metroyu 11 yılda yaptı. yapılıyor diye diye.
bazı arkadaşlar bilmiyormuş gibime geliyor; şuan elektrikli araçların hiçbiri 100km’den fazla yol katedemiyor. o 500km falan giden tesla’lar i8’ler de öyle, geri kalanı normal benzinle gidiyor. daha doğrusu elektrik destek güç olarak kullanılıp tasarruf sağlıyor. neyse şimdi detaylara girmeyeceğim.

t: zaten rant için üretilecek ve gerçek anlamda yerli olmayacak arabadır. bi volkicar’ımız var zaten bu da onun türevi olacak.

ayrıca türk karakteristiğine sahip bir tasarım bile çıkmayacaktır, onu da başkasına yaptıracaklar kesin.
petrolün 50 yıllık ömrü kalmışken klasik motorlu araçlar üretmek ileride enerji krizinden başka bir şeye yol açmaz. hoş, zaten banker çetelerinim dünya bir enerji krizi arzuladıklarını düşünüyorum. inşallah bir çıkış yolu vardır.
iç politikaya yönelik ağza bal çalma muhabbeti olarak bakarsak son derece yerinde hamle. çok sıkılırsa kiskanan alman istihbaratı sabote etti biz yoksa ne güzel yapıyorduk der geçersin.

doksanlarda yaşamış olmaktan gurur duyuyorum. yeni doğan nesil için üzülüyorum.
biz direk arkadan ittirgeçli yapıcaz. motor olmayacak sıfır karbon salınımı.
5 tane akbaba firma üretecek. millet yerli üretim almaz. el altından belli başlı kişiler alır. anadol ürettiler fiber anadol hurda oldu.

fiatın koltuk davasını unutmayın.
http://www.youtube.com/watch?v=34Odg1jlPiQ
bu araba işinin de bir cambaza bak olduğunu düşünüyorum.

amerika bu reza işinden dolayı fena sinirli, dalarım haaa çektikçe

bunlar bir şeyler atıyor ortaya.

ne biliiim

bir taraf da akabe

bir taraf da teknoloji isteyen otomobil

bunların tek bildiği orman morman, arazi cukkalamak

takla tukla betonlama.

yoksa bunlar bu araba işini belediyelerde falan

çevirdikleri antini kunti işi mi zannediyorlar.

neden hiç inandırıcı değil acaba.