1. 1.
  bir rus edebiyatı profesörü olan 2003 nobel ödüllü yazar j.m coetzee'nin dostoyevski'yi bir roman karakteri ve onun şehri st. petersburg'u ana mekan olarak kullandığı gayet sürükleyici ve hoş roman.
  1 ... sessiz harf
 2. 2.
  J.M. Coetzee'nin 2003 yılında Nobel Edebiyat Ödülü almış kitabı. 1869 yılının sonbaharında ünlü Rus yazarı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, gönüllü sürgün olarak yaşadığı Almanya'dan Petersburg'a çağrılır. Alacaklılarından ve gizli polisten çekinen Dostoyevski, Petersburg'a sahte bir ad altında döner. Dönüş nedeni, üvey oğlu Pavel'in gizemli ve beklenmedik ölümüdür. Taparcasına sevdiği,ama uzak kaldığı Pavel'in ölümü şüphelidir. Dostoyevski'nin her şeyden vazgeçecek kadar bağlandığı bir de gizemli kadın vardır. Coetzee,romanında Dostoyevski'yi yeniden yaratırken zoru başarıyor,bir başka yazarın kafasının içinden yazıyor. Petersburg'lu usta aynı zamanda müthiş bir değişimin eşiğindeki Rus toplumunun dönemsel bir tablosu. ilknur Özdemir tarafından ingilizce'den çevrilmiş ve Can Yayınlarından çıkmıştır.
  1 ... rick blaine
 3. 3.
  J.M. Coetzee; Dostoyevski'yi romanının baş karakteri haline getirirken, büyük yazarı ne kadar ustalıkla tahlil edip özümsemiş olduğunu da göstermektedir. Dostoyevski'yi sevenler ve tanıdığını, anladığını düşünenler için kaçırılmayacak bir eserdir.
  1 ... onthemove